19. prosince 2008

Pseudočlánek

Čeští novináři se opět vyznamenali. V Mladé frontě otiskli článek o jednom z největších českých zločinců, Karlu Vašovi. Proti thematu nic. Lidé by měli znát myšlení zločinců. Ale způsob? Člověk se z článku vůbec nic nedozví, kromě toho, že Karel Vaš nebyl žádný blbec. A on snad měl někdo opačný názor?

Jediné, co je tedy zajímavé, že i Vaš v 60. letech (zda to bylo skutečně tehdy, úplně zřejmé z toho pačlánku není) považoval SSSR za Rusko: ""Poválečné předávání československých občanů, někdejších bělogvardějských emigrantů, ruské rozvědce odporovalo tehdy platnému právu. A myslíte, že sovětští orgánové trestali tuto sebranku jinak než kulkou? Po krátkém informativním výslechu je prostě vyvedli na dvůr a poslali na onen svět," napsal například Vaš jako zástupce šéfa rozvědky." Jak však dokládá faksimile onoho dokumentu, Vaš to tehdy popsal poněkud jinak. Ani přepsat dokument Jan Gazdík neumí. Měl by se stydět.

Rok starý článek v Lidových novinách je o něco lepší, ale ne o mnoho. Hlas z druhé strany: "Současný režim nemá žádné právo mě soudit, zákonné ani morální. Bojoval jsem za osvobození Československa a oni ho vlastizrádně rozbili, jakmile si upevnili moc. Absurdní drama provázejí každoroční oslavy 28. října lidmi, kteří pokrytecky uctívají Masaryka, ačkoliv zničili jeho životní politické dílo. Za podíl sluhů na moci a drobky ze stolu nechali rozkrást národní majetek. Sotva se otřepali, začali organizovat politické procesy a jejich starost o lidská práva v cizině provází "humanitární" bombardování. Po půl století míru nás zatáhli již do třetí války. Před šedesáti lety jsem se postavil proti expanzi německého kapitálu se zbraní v ruce, oni se klanějí před její novou formou. Jedni splácejí své předlistopadové dluhy, druzí se chtějí zavděčit."

0 – počet kommentářů:

Okomentovat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>