6. prosince 2008

Význam radaru

Již mnoho měsíců je zřejmé, že základní význam radaru není vojenský, nýbrž geopolitický. Pokud zde radar bude stát, budeme součástí Západu, pokud zde stát nebude, budeme součástí Východu, se vším, co k tomu patří, tj. hospodářskou zaostalostí, bídnou úrovní lidských práv a autoritářskou politikou.

Jak ukazuje hlasování o radaru v senátu, všichni senátoři hlasovali jako jeden muž podle své politické strany. Na rozdíl od Nautila proto nekladu za vinu jednotlivým senátorům, jak hlasovali, nýbrž stranickým sekretariátům. Veřejně proto prohlašuji, že ČSSD a KSČM jsou pro mne v příštích evropských a celostátních volbách nevolitelné. Ruským kollaborantům svůj hlas dobrovolně dávat nebudu.

49 komentářů:

 1. Veřejně proto prohlašuji, že ČSSD a KSČM jsou pro mne v příštích evropských a celostátních volbách nevolitelné. Ruským kollaborantům svůj hlas dobrovolně dávat nebudu.

  Problém je, že to nikdo až na pár nekritických obdivovatelů současných USA nechce (všimněte si, že Vás třeba americkým kolaborantem nenazývám) a když se to přese všechno prosadí, spousta lidí začne myslet v zrcadlovém odrazu vaší teze - tj. "ODS a Zelení a Lidovci jsou pro mě nevolitelní, dám hlas PRÁVĚ KSČM nebo ČSSD).

  Navíc se dá Radar kdykoli vypovědět. Musíte se už jednou smířit s tím, že ČR v Polsko nebo USA nepřebudujete. Co bude bránit Paroubkovi s komunisty, aby po vyhraných parlamentních volbách Radar vypověděl?

  Jen rozdělujete společnost abstraktními tezemi o Západu a Východu. Radar je prohra.

  OdpovědětVymazat
 2. Co nechce? Být ruskou kolonií? To v roce 1946 taky voliči KSČ nechtěli. Není podstatné, jak je kdo krátkozraký, podstatný je toliko výsledek.

  Připomínám rozhovor Jiřím Svobodou, který to na rozdíl od ruských agentů vidí jednoznačně: "KSČM se vždy hlásila k tomu, že chce českou pozici vybudovat jako neutrální a suverénní, která se nedostane do závěsu vlivných sousedů, kteří mají zájem na česko-moravském prostoru. Na jedné straně Německo, na druhé Rusko, přičemž obě tyto země nás kdysi obsadily... Garancí tady jsou skutečně Spojené státy, které tento zájem o naše území nemají. Ale mají zájem mít v Evropě silného spojence. Zájem Vojtěcha Filipa a komunistické strany, ale hlavně celé ČR, je v tom, aby tu radar byl. Aby se transatlantická vazba posilovala."

  tj. "ODS a Zelení a Lidovci jsou pro mě nevolitelní, dám hlas PRÁVĚ KSČM nebo ČSSD).
  Tak ať. To je demokracie. Pokud lid rozhodne, že budeme kolonií Ruska, tak jí budeme.

  Co bude bránit Paroubkovi s komunisty, aby po vyhraných parlamentních volbách Radar vypověděl?
  Nic. Pokud to však udělají, tak by ČSSD by pro mne nevolitelná až do změny kursu. Vítězný Únor stačil jen jednou, rozumný člověk by se měl poučit.

  OdpovědětVymazat
 3. Jen rozdělujete společnost abstraktními tezemi o Západu a Východu. Radar je prohra.
  Studenou válku mezi Západem a Ruskem vidí každý, kdo není slepý. Gruzie byl první velký konflikt této války. Byla to naše chyba (Západu), že jsme svého klienta (Gruzii) nedokázali udržet na uzdě a Putin slavil své laciné první velké vítězství. Je v bytostném českém zájmu, aby bylo poslední. Radar je druhý významný konflikt této studené války.

  OdpovědětVymazat
 4. A odkud berete jistotu, že ten, kdo je v americké sféře vlivu, bude mít blahobyt a demokracii. Pokud vím po celou dobu studené války měli Američané rozhodující vliv v celé latinské Americe a od blahobytu a demokracie to tam bylo dost vzdáleno. Mimochodem, kvizová otázka, rovnou daň mají v

  A) Moskvě
  B) Washingtonu D.C.

  Jano

  OdpovědětVymazat
 5. Samozřejmě, že to není podmínka postačující, ale je to podmínka nutná. :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych tedy zas tak silné pojítko mezi západními zeměmi neviděl ("individualistická" Amerika a "socialistická" Evropa). I kdyby to pouto bylo sebevětší, není důvod mít z Ameriky politického spojence, jen protože s ní sdílíme nějakou podobnou kulturní hodnotu. To je mimo jiné argument nacionalismu - tedy jak zmiňoval Ernest Gellner, teze "že národní a politická komunita musí být jednotná."

  To, že s někým sdílím něco společného (rodina, národ, civilizace...), ještě neznamená, že s ním musím držet za jedno politicky . To je stejná chyba jako tvrdit "my nation, right or wrong". Váš argument o tom, že *musíme* držet se Západem je naprosto směšný. Nevidím jaké ČR sdílí politické cíle s USA, jejíž hlavním zájmem byl v poslední době Afghanistán, Irák, nebo zaslepená podpora státu Izrael.

  OdpovědětVymazat
 7. Guy Peters: Zajímavé, není to tak dávno, co jste napsal, že ohledně Gruzie jste na straně Ruska, protoze chrání Osetince pred genocidou stejně, jako chránily USA Albánce.

  Což by znamenalo, že hodnotu "lidských práv" považujete za důležitější, než "jednotu" Západu. No vidíte :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Na rozdíl od Nautila proto nekladu za vinu jednotlivým senátorům, jak hlasovali, nýbrž stranickým sekretariátům.

  Společně se pouze vítězí, kolaboruje každý sám za sebe. To tlačítko nestiskla žádná politická strana, nýbrž jednotliví lidé s konkrétními jmény a s vlastním mozkem. Nic jim nebránilo stisknout to tlačítko vedle, na světě nebyla v ten moment síla, která by jim tomu mohla zabránit. Váš a jinými intelektuály velebený individualismu končí přesně v momentě, když je pro někoho "potřebného" zajistit alibi. Jestli tu bude radar, nebude to věc ani ODS ani Zelených ani žádné jiné strany. Budou za tím lidé s konkrétními jmény, prvních 49 už známe. Budou to muset obhajovat oni před nesouhlasící většinou, den po dni, rok za rokem. Možná v té době už Klaus zničí ODS a Lidovci nebudou parlamentní stranou a oni zůstanou se svou vinou sami. Na tu základnu nepůjde zapomenout, bude viditelná vždycky.

  OdpovědětVymazat
 9. Význam radaru je skutečně geopolitický. To je jediné vaše pravdivé tvrzení.

  Bez ohledu na konkrétní princip tohoto zařízení bude pro něj naše obyvatelstvo představovat lidský štít. Specifický lidský štít, protože jsme příbuzní Rusů a tak budou víc váhat, jestli nás zlikvidovat.

  Je to téměř ideální pozice, lepší by byla už jen přímo v Rusku. Ale i možnost umístit svoje systémy na slovanském území je pro stratéga nukleární války splněným snem.

  OdpovědětVymazat
 10. Samozřejmě, že to není podmínka postačující, ale je to podmínka nutná. :-)

  - Takže ještě jednou, po dlouhou dobu, po kterou vedly USA studenou válku se sovětským blokem, udržovaly luxusní podmínky pro obyvatelstvo západní Evropy, kde byla geografická blízkost k socialistickým zemím a pište si, že kdyby se měli dělníci (tehdy ještě i početně síla, kterou nebylo možno zanedbat) hůře, než jejich kolegové tady, bylo by demokracii a kapitalismu a vůbec celému tomu cirkusu na druhé straně zatraceně úzko. Nyní tady žádný Sovětský svaz není, v Rusku jsou drastické sociální rozdíly, v dobách, kdy jsou ceny surovin nízké, tam je také docela špatně pro běžného člověka, o sociální spravedlnosti raději nemluvit - já opravdu nevidím paralelu mezi současností a tehdejší dobou.

  OdpovědětVymazat
 11. Chcete tvrdit, že kupř. Peru mělo v r. 1945 stejnou výchozí posici jako Francie nebo Německo?

  OdpovědětVymazat
 12. Peru ne, Argentina nebo Uruguay ano

  Jan

  OdpovědětVymazat
 13. A Itálie, Řecko nebo Irsko byly chudobince srovnatelné s Peru

  OdpovědětVymazat
 14. Ale jděte, Argentina a Uruguay byly přece dobytkářské státy, bez průmyslu a infrastruktury, osídlené vesměs negramotným obyvatelstvem.

  Portugalsko, Řecko a Irsko (to o něco méně) zaostalé byly, ale využily výhody svého prostředí a postupně se dostaly na průměrnou evropskou úroveň. Ale trvalo to skoro 50 let.

  OdpovědětVymazat
 15. Jo, dobytkářské státy to byly, jako ostatně i Austrálie nebo velké části USA. Někdo tam psát uměl, někdo ne, jako ostatně v těch USA dodnes a v Řecku gramotnost také nebyla valná. Právě skutečnost, že tyto dobytkářské státy si přímo konkurovaly s dominantní velmocí, činila jejich pozici tak nestabilní a vedly k jejich pádu do trvalých zmatků.

  OdpovědětVymazat
 16. Ano, byl jsem na straně Ruska, protože to, co Gruzie předvedla, bylo naprosto nehorázné. Bylo nutné ji zpacifikovat. Bohužel tím Západ utrpěl a Rusko bylo posíleno.

  OdpovědětVymazat
 17. Když Rusové prováděli genocidu v Polsku, tak jim bylo úplně ukradené, že to jsou jejich "bratři".

  OdpovědětVymazat
 18. Ke studiu doporučuji tento worksheet, zvlášť pro porovnání toho, jak se vyvíjel v jednotlivých státech GDP per capita.

  OdpovědětVymazat
 19. Našel jsem tam, že v roce 1948, na začátku studené války, byl HDP na hlavu v Argentině ve srovnání s průměrem 29 západoevropských zemí

  5.252:4.039, na konci studené války v roce 1990 to bylo
  6.436:15.966, což tak nějak odpovídá tomu, co jsem napsal. Předpokládám, že navíc v Argentině byly mnohem větší rozdíly než v západní Evropě. Tak nějak to odpovídá tomu, co jsem psal.

  OdpovědětVymazat
 20. A já jsem tam zase našel, že zatímco mezi lety 1918 a 1938 zaznamenaly západoevropské ekonomiky (FR, DE, UK) výrazný růst, Argentina stagnovala. Což pro změnu odpovídá tomu, co jsem psal já, totiž že výrazný růst západní Evropy po WWII v porovnání s Latinskou Amerikou nelze připsat pouhému vlivu amerických zájmů.

  OdpovědětVymazat
 21. Když Rusové prováděli genocidu v Polsku, tak jim bylo úplně ukradené, že to jsou jejich "bratři".

  No to jsou ale hloupoučké žvásty , viďte. Takové školometsky ujeté nesmysly.

  Rusům prostě bude víc nepříjemné pobití slovanského obyvatelstva než nějakého jiného, kdežto u Američanů to bude přesně naopak. S touto ztrátou se snadno smiří. A o taky prostě jde. Strčit raketovou základnu Rusům až pod nos a smát se jim do očí: "Hlavně si nepobijte vlastní příbuzné."

  OdpovědětVymazat
 22. "Rusům prostě bude víc nepříjemné pobití slovanského obyvatelstva než nějakého jiného, kdežto u Američanů to bude přesně naopak."

  No to jsou ale hloupoučké žvásty , viďte. Takové školometsky ujeté nesmysly.

  OdpovědětVymazat
 23. Je to spíš tak, že u slovanských národů Rusové předpokládají otrockou poslušnost automaticky, a tím krutěji s nimi nakládají, pokud je jim odpírána. Viz zmiňovaný příklad Polska.

  OdpovědětVymazat
 24. otrocká poslušnost?

  Pokud vím jenom po nás chtějí, aby se z našeho území nepřipravovala proti nim jaderná válka.

  Mě to nepřipadá jako neoprávněný požadavek.

  Jan

  OdpovědětVymazat
 25. Jane,
  píše se "mně". Nezasviňujte Petersův blog pravopisnými chybami.

  OdpovědětVymazat
 26. Čím se liší území ČR od území, řekněme, Norska? Jen tím, že v minulosti bylo okupováno Ruskem? Tím legitimnější je požadavek proti Rusku se zajistit.

  OdpovědětVymazat
 27. Hlavní problém Ruska je jeho irracionalita. Protože jsme Slované, tak se k němu máme chovat lépe. Protože jsme Slovani, tak máme zapomenout na to, že jsme 40 let byli jeho kolonií.

  Když si Rusové potřebovali mentálně zdůvodnit genocidu Polska, tak si namluvili, že Poláci nejsou Slované. Buď biologicky (sarmatská theorie), nebo protože "zradili".

  Hlavním ruským pocitem je nevděk a irracionální strach. Přitom téměř neexistuje soused Ruska, který by nebyl buď jeho kolonií, anebo jeho nepřítelem.

  OdpovědětVymazat
 28. Ano, přesně. Proč má Turecko, Řecko, Rumunsko, Kyrgyzstán, Kanada, Norsko, Grónsko, Bulharsko, "právo" na US základnu a my ne?

  OdpovědětVymazat
 29. No, po pravdě řečeno, Petersi, on asi neexistuje žádný soused, který by nebyl nepřítelem...

  OdpovědětVymazat
 30. Je to možné. Chtělo by to konkrétní analysu.

  OdpovědětVymazat
 31. Pokud vím, tak posledních několik století Češi vždy bojovali na straně Němců, nikdy proti nim. Naposledy ve 2. světové válce.

  OdpovědětVymazat
 32. Čím se liší území ČR od území, řekněme, Norska?

  Tím, že Norové nejsou magoři a nenechají si to tam postavit. Navíc jsou součástí Západu a USA by se cítili povinni je bránit.

  To pro Čechy a Poláky naprosto neplatí. Zajímavé pane pecino, že v tomhle je Čulík daleko chytřejší než Vy:

  Kde berou senátoři jistotu, že účast České republiky na kontroverzním a nefunkčním projektu raketové obrany bude znamenat, že Spojené státy ochrání ČR před případným útokem z Ruska? On jim to snad nějaký americký politik slíbil? A ten slib je z české strany vynutitelný? A jak, jako?

  Zeptáte-li se téměř libovolného mezinárodního pozorovatele, řekne vám, že je naprosto nepředstavitelné, že by Spojené státy bojovaly za zájmy nějaké "východoevropské" země, radar neradar. Bojovala snad Amerika na podporu Gruzie během letošní srpnové gruzínsko-ruské války?

  Kde se bere v českých proradarových politicích nepodložené přesvědčení, že Amerika ČR jaksi ZACHRÁNÍ, bude-li u Prahy stát americký radar?

  Politika velmocí je motivována sebezájmem, nikoliv morálními recipročními závazky vůči nějaké zemičce.

  Představa, že Američané budou prolévat krev svých mladých mužů jen kvůli tomu, že jakási "daleká země, o níž nevíme nic" (Neville Chamberlain r.1938) je ohrožena Ruskem, je naprosto naivní a falešná.

  Radar jako součást nefunkčního systému, jehož jedinou rolí je přisypávat další miliardy ze státních fondů americkým zbrojovkám na "výzkum", může přinést pro ČR jediné důsledky - ohrožení jadernými zbraněmi teroristických států a výrazné zvýšení hrozby teroristického útoku proti Příbrami, Brdům i Praze.

  OdpovědětVymazat
 33. Vtip není v tom, že by USA prolévaly krev za ČR, i když to udělaly v roce 1918 a 1944 a v roce 1999 kvůli Albáncům. Vtip je v tom, že jen kvůli této možnosti nás nechají Rusové na pokoji a nadále už nebudeme součástí "blízkého pohraničí".

  OdpovědětVymazat
 34. že by USA prolévaly krev za ČR, i když to udělaly v roce 1918 a 1944 a v roce 1999 kvůli Albáncům.
  Vám naprosto beze zbytku uniká, o co v mezinárodní politice jde. USA "prolévaly krev" (= jejich vláda poslala muže zabíjet a umírat) výlučně ve svém vlastním zájmu!! Jestliže se náhodou náš nebo albánský zájem kryl s jejich, tak jsme na tom my nebo Albánci taky něco vydělali. Ale je naprosto absurdní představa, že by se americká vláda (neřku-li parta kovbojů z Nebrasky) tak dojala nad osudem Čechů nebo Albánců, že by sebrali flinty a šli za nás umírat.

  Názor, že americké zájmy se vždy budou krýt s našimi, je zcela nesmyslný a nepodložený. Momentální americký zájem je utvořit z naší země nárazník a z Čechů živý štít při napadení Ruska. Nejdřív tento cíl zabalili do lži "Je to proti Íránu", když tato lež nefungovala, futrují ji falešným dilemmatem: "Buď radar nebo ruská okupace".

  OdpovědětVymazat
 35. Čím se liší území ČR od území, řekněme, Norska? Jen tím, že v minulosti bylo okupováno Ruskem?
  ČR nikdy Ruskem okupována nebyla. Okupoval ji Sovětský svaz s pomocí takových kollaborantských sajrajtů, jako jsou ti dnešní.

  OdpovědětVymazat
 36. Obávám se, že ten, kdo mezinárodní politice nerozumí, jste Vy. Samozřejmě, že 1918 a 1944 byl primárně v US národním zájmu, stejně jako 1941 byl primárně v ruském národním zájmu. Nicméně sekundárně to byl i zájem ČR a o to jde.

  Ale je naprosto absurdní představa, že by se americká vláda (neřku-li parta kovbojů z Nebrasky) tak dojala nad osudem Čechů nebo Albánců, že by sebrali flinty a šli za nás umírat.
  Ano. Proto mám takové pochybnosti o NATO a požaduji US spojenectví pojistit něčím silnějším, tj. radarem.

  Názor, že americké zájmy se vždy budou krýt s našimi, je zcela nesmyslný a nepodložený.
  Přesně naopak. Jsme součástí Západu, a proto zájmy Západu budou navždy Západu, i když je to někdy pro ostudu, jako v případě Gruzie.

  ČR nikdy Ruskem okupována nebyla.
  Vy popíráte existenci RSFSR od samého počátku jako mnichovskou dohodu?

  Okupoval ji Sovětský svaz s pomocí takových kollaborantských sajrajtů, jako jsou ti dnešní.
  Nesmysl. Stejně jako v roce 1939 byli kollaboranti zcela irrelevantní.

  OdpovědětVymazat
 37. Vtip není v tom, že by USA prolévaly krev za ČR, i když to udělaly v roce 1918 a 1944 a v roce 1999 kvůli Albáncům. Vtip je v tom, že jen kvůli této možnosti nás nechají Rusové na pokoji a nadále už nebudeme součástí "blízkého pohraničí".

  Proč nepíšete o politice do Mateřídoušky? Kvůli Albáncům Američané svoji krev rozhodně neprolévali. To si pletete se srbskou. A jen malé dítě může věřit tomu, že Američané šli v letech 1918 a 1944 do války kvůli nám.

  OdpovědětVymazat
 38. Moc se mi líbí hodnocení chrakteru národa od lidí, kteří se jeho příslušníky vůbec nesetkali (pokud se mýlím Petersi, opravte mne).
  To co je jiné, je ruský kolektivismus a nacionalismus.

  >Hlavní problém Ruska je jeho irracionalita.
  >Hlavním ruským pocitem je nevděk a irracionální strach.

  Rozkošné pitomosti. Doufám ve vašem vlastním zájmu, že nebudete mít příležitost na základě těchto mylných názorů jednat:)

  Ale Ruská povaha je vedlejší, radar je totiž z hlediska Čechů grandiózní strategická chyba.

  OdpovědětVymazat
 39. že by USA prolévaly krev za ČR, i když to udělaly v roce 1918 a 1944 a v roce 1999 kvůli Albáncům.

  Zajímavé by bylo udělat anketu mezi americkými žoldáky v Iráku nebo v Afgánistánu proč tam jsou. Pokud budou poctiví, řeknou že pro prachy. Pokud ne, budou říkat něco o vlastenectví nebo co já vím, třeba i o křesťanství. O co to seknu, že by si na Čechy nevzpomněli.

  Jan

  OdpovědětVymazat
 40. Samozřejmě, že 1918 a 1944 byl primárně v US národním zájmu, stejně jako 1941 byl primárně v ruském národním zájmu. Nicméně sekundárně to byl i zájem ČR a o to jde.
  Neříkáte nic jiného než já. Kvůli sekundárním zájmům (=zájmům jiných států) velmoci války nevedou. Tečka.

  Proto mám takové pochybnosti o NATO a požaduji US spojenectví pojistit něčím silnějším, tj. radarem.
  Radar pojišťuje jen jedno: že se v případě války ruský protiútok zaměří na něj, nikoli na USA. Navrch nám hrozí, aspoň v této fasi, že na něj budou umístěni trvale i ruští pozorovatelé.

  Jsme součástí Západu, a proto zájmy Západu budou navždy Západu, i když je to někdy pro ostudu, jako v případě Gruzie.
  Kromě správného závěru je celý tento citát nesmyslný. Zájmy USA nejsou vždy totéž, co zájmy EU, a tyto nůžky se IMHO budou stále víc rozevírat. Nemluvě o problému, zda je současná americká politika vůbec v zájmu samotných USA (viz Mearsheimer & Walt).

  Ad Rusko: na doležalovská themata s Vámi končím.

  Stejně jako v roce 1939 byli kollaboranti zcela irrelevantní.
  Nemluvím o r.1939. Kollaboranti spravovali tuto zemi od r.1948 do r.1989; v momentě, kdy jim začínala hořet koudel, požádalo několik z nich o vojenskou intervenci, aby mohli zůstat u koryt. To bych nenazval bezvýznamným.

  OdpovědětVymazat
 41. 17 let žil v městě, kde byla přímo umístěna ruská okupační armáda. Navíc, Kapitáne, přestaňte tak ukrutně přeceňovat autopsii.

  OdpovědětVymazat
 42. Jsme součástí Západu, a proto zájmy Západu budou navždy Západu, i když je to někdy pro ostudu, jako v případě Gruzie.

  Omlouvám se za překlep. Správně to má znít: "Jsme součástí Západu, a proto zájmy Západu budou navždy zájmy České republiky, i když je to někdy pro ostudu, jako v případě Gruzie."

  OdpovědětVymazat
 43. Ad Rusko: na doležalovská themata s Vámi končím.
  To se nedivím. Definitivně Vám došly argumenty. Thesi o rozdílu mezi SSSR a Ruskem nezastávají ani samotní Rusové. Jste sám jako kůl v plotě.

  OdpovědětVymazat
 44. v momentě, kdy jim začínala hořet koudel, požádalo několik z nich o vojenskou intervenci, aby mohli zůstat u koryt. To bych nenazval bezvýznamným.
  Rusko by nás okupovalo, i kdyby tady nebyl jediný kollaborant. Bylo totiž v jeho geopolitickém zájmu.

  OdpovědětVymazat
 45. Definitivně Vám došly argumenty
  Argumenty nikoli, nýbrž trpělivost. Však jste sám při jiné příležitosti napsal, že jste měl dřív nutkání na všechno odpovídat. Inu, já jsem toto nutkání rovněž ztratil. Vy dokud nebudete chtít prohlédnout, tak je jakákoli argumentace vůči Vám házení hrachu na zeď...:-((

  OdpovědětVymazat
 46. Rusko by nás okupovalo, i kdyby tady nebyl jediný kollaborant.
  A jak by to SSSR realisoval? Prostřednictvím nějakého sovětského protektora? Jeho sovětského zástupce, sekretářky, tajemníků? Pomocí KGB a sovětské tajné služby? Nikoli: tyto úlohy všechny sehráli místní kollaboranti.

  (Zajímavé by ovšem bylo, jak byste dnes mluvil o "ruské" okupaci, kdyby tím českým Seyss-Inquartem byl třeba Kazak, Ujgur nebo Armén! Nebo sovětský Žid!)

  OdpovědětVymazat
 47. Jistě, zdůvodnit se dá všechno. Identitu mezi SSSR a Ruskem však popřít nemůžete. Jen se Leninovi dodatečně podařil jeho mazaný tah: "K Rusku by se Německo nikdy nepřipojilo, do SSSR vstoupí."

  A jak by to SSSR realisoval?
  Kollaboranti se najdou dodatečně; vždycky se najdou.

  kdyby tím českým Seyss-Inquartem byl třeba Kazak, Ujgur nebo Armén! Nebo sovětský Žid!
  To jsou také Rusové. Příliš přeceňujete ethnicitu. Rusové to v ruštině odlišují: "Naproti tomu русские jsou ethničtí Rusové, россияне jsou občané Ruska." Vždy hovořím pouze o россияне; русские mne nezajímají.

  OdpovědětVymazat
 48. Prostě jste se pane Petersi naprosto znemožnil svou úvahou o ochotě USA bránit ČR. Dopustil jste se evidentní logické chyby, nesmyslně generalizujete: protože dříve Američané náhodou bojovali také za nás, pokládáte za samozřejmé, že by šli do války pouze kvůli nám.

  Víte, nejdříve musíte zvládnout základy logiky a teprve pak možná vaše argumentace bude mít větší cenu než stará bačkora.

  OdpovědětVymazat
 49. Výtečně, pane Neználku.

  Sláva Evropě, buďme silní a na medvěda jenom s ostatníma divočákama!
  ...a ten zámořský spojený stavený kotel? Snad s Trumpem prokoukne mezi lidi vládnoucí % nejbohatších rodin a demokrati se probudí.

  Eleanthir

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>