10. října 2007

K osobě Andy O

motto: "hm, tak se mějte, já se zas někdy stavím. vzala jsem to velmi, velmi osobně a je mi zcela ukradené, jestli si myslíte, že jsem blbá nebo pomatená nebo zakomplexovaná nebo co."

Andy O je velice oblíbená, kamkoliv vkročí. Nejvíce je oblíbená na serveru "Sprcha": "no, Tomouši, mně to tvoje psaní dnes připadá jako strašný kecy, nepodložený vůbec ničím." Když se tam kdysi pokoušela objasňovat své národovecké postoje, tak jí vysvětlili, co si o ní myslí. Andy O pak dostala vzácný záchvat sebereflexe: "jsem blbá nebo pomatená nebo zakomplexovaná nebo co", který se u ní jinak vyskytuje jen velice zřídka: "Jak se mi daří tvářit se, jako kdybych měla Downův syndrom, to nevím. Asi ho mám." "Asi jsem fakt hloupá."

P. S. Andy O se zde pokoušela umístit kommentář, kde mi tykala jako nějaká zkušená kádrovačka. Zkuste to znovu, zdvořileji. Třeba se tu noblessu konečně naučíte. I když pochybuji. Starého psa novým kouskům nenaučíš.

4 komentáře:

 1. Co se "národovectví" týče, jsem mnohem spíš (byť ne bez výhrady) na straně AndyO. Tomáš píše naprosté bláboly (opravdu jak gadžo), zatímco Michaela to formuluje koherentněji. Oba ale vyjadřují pochybnou filosofii o tom, že národ de facto neexistuje, že je to pojem umělý a falešný. S tím v žádném případě nemohu souhlasit. Sice se pojem "národ" v současné podobě vytvořil až v 18.-19. stol. jako náhražka ethosu křesťanského (a je pochopitelně vůči tomuto ethosu inferiorní), nicméně stále stojí výše a je hodnototvornější než Michaelou oslavovaný okcidentální universalismus a individualismus - ten je totiž IMHO koncem (začátkem konce) dějin.

  To poznamenávám u vědomí, že "národovecký" postoj AndyO není postojem Češky: tato osoba otevřeně přiznala, že její loayalita patří jinému subjektu než Česká republika a opakovaně vyjádřila radostné očekávání nad tím, jak přítomnost americké armády (pokud možno základny, ne jen radaru) omezí naši souverainitu.

  OdpovědětVymazat
 2. Starého psa novým kouskům nenaučíš.

  Jen technická: Starou fenu...

  OdpovědětVymazat
 3. To rčení zní: "Starého psa novým kouskům nenaučíš." Není třeba ho měnit. Pes je výrazem pro obě pohlaví; stejně jako ropucha.

  OdpovědětVymazat
 4. Já si myslím, že s identitou Andy je to sporné. Když je jí to hodí, tak je Češka, když se jí to nehodí, tak je té druhé národnosti.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>