22. října 2007

Max napsal manifest

Shrnul v něm v přehledné formě své národovecké credo. Protože ten text je velice dlouhý, rozeberu jen jeho nedůležitější myšlenky. Zbytek za mne udělal David Pavlíček, který bystře odhalil, proč je Maxův text manifestem popíračství.

Nejdříve musíme Maxe poučit, co je to nepřímá diskriminace. Můžeme například použít definici ze zákoníku práce z roku 1965. Nepřímou diskriminací se rozumí jednání nebo opomenutí, kdy zdánlivě neutrální rozhodnutí, rozlišování nebo postup diskriminujícího znevýhodňuje či zvýhodňuje diskriminovaného vůči jinému na základě rozlišování podle vymezených diskriminačních důvodů.

Tak česko-slovenská vláda zřídila kárné pracovní tábory pro "osoby práce se štítící, které dovršily 18. rok věku a nemohou prokázati, že mají řádným způsobem zajištěnu obživu". Nebylo to nic výjimečného, tato kategorie byla i v jiných koncentračních táborech. Jak uvádí Vrba & Wetzler, i v Osvětimi byli uvězněni ""ulejváci" (flákači při práci) a protispolečenské živly". Byli označeni tak, že měli na oblečení černý trojúhelník.

Mezi "osobami práce se štítící" byli disproporčně zastoupeni Romové. Toto zdánlivě neutrální rozlišování tedy bylo ve skutečnosti namířeno proti Romům.

Nepřímá diskriminace však pro genocidu Romů brzy přestala stačit. Proto byly v roce 1942 kárné pracovní tábory změněny na "cikánské" tábory, což už byla diskriminace přímá, na základě ethnického původu. Podle § 6 odst. 3 vládního nařízení č. 89/1942 Sb. z. a n., ze dne 9. března 1942, o preventivním potírání zločinnosti: "Asociální chování podle odstavce 1, písm. e) projevuje, kdo svým, byť i ne zločinným chováním namířeným proti pospolitosti dává na jevo, že se do pospolitosti včleniti nehodlá; jsou to na př. osoby, které drobnými, ale stále se opakujícími přestupky se vymykají veřejnému pořádku (žebráci, tuláci, cikáni a osoby po způsobu cikánském kočující, nevěstky, osoby stižené nakažlivými chorobami, zvláště chorobami pohlavními, které se nechtějí podrobiti zdravotně-policejním opatřením příslušného úřadu a pijani) a osoby, které bez ohledu zda byly trestány se vyhýbají práci a starost o svoji výživu přenechávají veřejnosti (osoby práce se štítící)." (zdůrazněno mnou) Kárné pracovní tábory byly oficiálně přejmenovány na koncentrační (sběrné). O tom Max pochopitelně jako správný popírač mlčí. Ve skuterčnosti ale: "Životní podmínky v tzv. cikánských táborech byly stejné jako v nacistických koncentračních táborech, což dokazují autentické vypovědí donedávna žijících bývalých vězňů těchto táborů, táborový řád sepsaný prvním velitelem letského tábora a v neposlední řadě i míra úmrtnosti vězňů. Bývali vězňové shodně vypovídají o krutém zacházení, včetně tělesného a psychického mučení, o znásilňování žen a úmyslně řízené podvýživě, o podchlazení a o nedostatku lékařské péče.

Podle Maxe bylo důvodem šoa, že "je [Židy] pan Hitler aktuálně nepotřeboval pro své plány." (zdůrazněno mnou). Tak Židé šli podle Maxe do plynu, protože je pan Hitler nepotřeboval. Nemám slov.

Další důvodem šoa podle Maxe je, že "pan Hitler a jeho nacisté NECHTĚLI Židy na území Třetí říše". Nechtěli, a proto je zavraždili. Maxova logika. Opět nemám slov.

Max: "Panu Hitlerovi nevadilo na Židech, Češích, Slovanech, Romech ani jiných nějaké pokr[e]venství". Mein Kampf: "Race, however, does not lie in the language, but exclusively in the blood, which no one knows better than the Jew, who attaches very little importance to the preservation of his language, but all importance to keeping his blood pure. A man can change his language without any trouble-that is, he can use another language; but in his new language he will express the old ideas; his inner nature is not changed. This is best shown by the Jew who can speak a thousand languages and nevertheless remains a Jew. His traits of character have remained the same, whether two thousand years ago as a grain dealer in Ostia, speaking Roman, or whether as a flour profiteer of today, jabbering German with a Jewish accent. It is always the same Jew."

I když mi Max neodpoví, přesto by mne zajímalo, co má na mysli tím: "A i mezi Židy se najdou darebáci, kteří dokážou . . . dělat jiná darebáctví, třeba zabírat půdu, která jim nepatří."

3 komentáře:

 1. Probira li se jakekoli thema je to OK, musim vsak rici, ze kdyz se pere spinave pradlo z jineho serveru ne "fsichni" se citi dobre. Jsou i taci, kteri prave z tohoto duvodu se neangazuji, nenapisi, ac by rekli napsali, nenapisi. Ale k veci, tabor v letech, Cikanske ethnikum, holocaust ano ci ne, vina, jaka ktera ci. Clanek predklada pohled na Maxovo hodnoceni tabora v Letech a holocaustu Cikanskeho ethnika z pohledu jednoznacneho. Ano systematicka likvidace, alias holocaust. Zadny rozbor vetny nepredvedu jen se pozastavim u posledniho odstavce, ktery je myslim az trochu mimo, nebot se odklani od holocaustu Cikanu a taze se:
  přesto by mne zajímalo, co má na mysli tím: "A i mezi Židy se najdou darebáci, kteří dokážou . . . dělat jiná darebáctví, třeba zabírat půdu, která jim nepatří."
  tady se autor taze i kdyz sam dobre zna odpoved:-)... a ptat by se vubec nemusel. Jedine ze by ocekaval ze autor teto poznamku vysvetli ze ma na mysli vsechna zabrana Palestinska uzemi a vyhnane Palestince z jejich majetku, pozemku. Mimo oznaceni z Antisionismu o ktery si rekne kazdy kdo o zabirani pudy "Zidovskymi darebaky" v Palestine, jde predevsim o odboceni od debaty o holocaustu Cikanskeho ethnika a podilu z Ceske strany.
  2 zdurazneni v uvodu clanku:
  národovecké credo a Maxův text coby manifestem popíračství.
  Zatimco debaty o popiracstvi nas zavedou a stale budou zavadet zpet az k debatam o zakonech popirani zakazujicich a trestajicich s ucinkem pouze tim ze nasratost Lidu obecneho vzrusta a cela tako akce vede nikam, národovecké credo ma svoji bohatou historii a potvrdilo svoji funkcnost. Problem pro Ceskou kotlinu je pouze v te "malosti". Emericky patriotismus, oj to je sila, taktez Nemecka narodni hrdost ac deptana neustale pripominanou kolektivni vinou a nutnosti platit do nevim kdy, stale ma sve silne koreny. Ale zpet k Maxovu clanku.
  Osobne bych uvital nestranne zhodnoceni cel te debaty ktera kolem toho probehla. Nemyslim soucasnou debatu zde ci na Sprse ale v CR. Je znamo ze debata trvala a byly dokonce plany postavit monumentalni pamatnik a zlikvidovat praseci farmu v dohledu a docichu. Take by me zajimalo, proc prave v teto dobe prisel tabor v Letech do reci na spratelenem serveru.

  OdpovědětVymazat
 2. národovecké credo?- clanek Maxe z jeho pohledu NE holocaust v Letech nekteremu ctenari mozna jako národovecké i vyzni.
  Milovnici zbrani, kteri kempuji po lesich v USA a na svych strelnicich se vyzivaji jsou vsechno mozne, Emericti patrioti to jsou vetsinou jen tehdy kdyz dojde na rec o Ku klux klanu :-(

  Nemyslim si ze pisatel je narodovec. 2m svalu navic podsprajcnute zbojnim pasem a arsenalem zbrani dle meho nesvedci o tom ze pisatel je narodovec, spise svedci o jiste dusevni nestabilite?
  A predvedl se jako udavac.
  Na Internetu a Sprse dale predvedl serii ukazek zcela jednostrannych clanku a rozboru. A komentaru, drive vice, nyni jiz ne tak zjevne urazlivych, kde za poznamkou k veci pridaval poznamku k pisateli.
  Tohle vse trva uz prilis dlouho a myslim je cas s tim skoncit.
  Nic nez ztrata casu.

  OdpovědětVymazat
 3. "Tak Židé šli podle Maxe do plynu, protože je pan Hitler nepotřeboval."
  Je sice pravda, ze Hitler zidy nenavidel ale hlavni duvod bylo selhani odsunu z Evropy.
  Lod a Ameriky byla poslana zpet, Madagaskar se nedal uskutecnit, v Ugande bylo moc lvu. Jak to dopadlo vime.
  Ti co valku prezili byli ochotni jit kamkoliv, tak sli kultivovat poust.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>