29. října 2007

Self-hating Jews

Jak říká v rozhovoru Ondřej Cakl (* 1975): Ale teď nedávno jsme se dostali už asi k sedmému neonacistovi, jehož předci jsou Židé a židovství v sobě cítí a chápe jako něco špatného. Je to fenomén, který se objevuje i v zahraničí. Jde o jedince, kterým je tak dvacet, pětadvacet, nejsou s to žít s tím, že mají židovský původ, a kompenzují to rasistickou aktivitou, dokonce často podněcují antisemitské útoky."

3 komentáře:

 1. Neprikladal bych tomu nadmernou dulezitost.
  Taci jedinci existuji v kazde spolecnosti. Znam jedince, kteri se stydi za to ze jsou Rusove a nehlasi se k nim. Totez plati i o jinych taktez i o nekterych s Zidovskym backgroundem. Jeden z Rusu mi to vysvetlil tak ze mnozi ve zdejsi spolecnosti na nej zacali v debatach o Rusku nahlizet jinak kdyz rekl ze je z Ruska, vycitat komunisticke vrazdy nasilnosti na obyvatelstvu, nekulturnost atd..
  rekl: nemam s tim ani moje rodina nic spolecneho,prave pred tim jsme z Ruska utekli a nemam zapotrebi aby mi to tady nekdo predhazoval. Muze to platit i pro ty mlade s Zidovskymi predky. Nechteji poslouchat neustale vyhrady ci kritiku. Jsou jiste opacne pripady, kdy se lide ke svemu hlasi. Pred casem jsem v hale na letisti videl "krasneho Ivana" ktery mel sportovni bundu a na ni zepredu i zezadu velka pismena "CCCP" a hrde se v tom produciroval. Proc by jiny nemohl mit podobnou s velkym napisem "long live Israel" ci USA, nebo Canada a podobne?
  Ano rada Canadanu nosi vysivky a jsou oblepeni javorovymi listy.
  Ze tech Canadanu "hrdejch" je tak moc a zadnej "nehrdej"?,
  treba i proto, ze Canada zadne uzemi nikomu nezabira, zadne farmare nevyhani z jejich pozemku a nestavi zed na cizim uzemi ani jim nikdo nevycita Holocaust Industry. Pak se muze stat ze se najdou jedinci, kteri se stydi ci zastydi. Jini se radejizapiraji a jini se omluvi.
  Omluvil se i spanelsky princ na OH v Barcelone za vyhnani Zidu pred nekolika staletimi.
  Tim rikam ze to neni jen o
  "Self-hating Jews".

  OdpovědětVymazat
 2. Moudra pana Cakla, tj. člověka, o němž mnohé svědčí to, že nemá ani maturitu, bych nebral moc vážně.

  Fenomén neonacistů s židovskými předky není ničím neobvyklým. Někdo by možná mohl argumentovat pro nacismus i judaismus společným pocitem vyvolenosti, ale težko říct.

  Ještě častější je však femomén Rusů, kteří nemají židovské předky (či mají nějaké hodně dávné), ale hrají si na Židy, aby se mohli nastěhovat do bohatšího Izraele.

  OdpovědětVymazat
 3. Nemyslím, že by bylo formální vzdělání tak důležité.

  Těm Rusům se nedivím. Přeci jen je v Israeli mnohem vyšší životní úroveň než v Rusku.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>