3. srpna 2006

Atomovka II

TL polemisoval s mým článkem. Tak se na jeho argumenty podívejme podrobněji.

Představme si na moment, že Írán vyvine atomovou zbraň krátkého doletu, kterou se rozhodne umístit v Libanonu. I když má válečné námořnictvo a dokonce i ponorky, jak ji tam dopraví? Israel má rovněž válečné námořnictvo a dokonce i ponorky.

Ale dejme tomu, že se úspěšně octne na libanonské půdě. Teď přichází klíčový problém. Co s ní? Svěří ji Hizb Alláh se vším všudy? To nikdo nikdy neudělal. Nastolí sovětský model, tj. klíče si ponechá? Pak ale musí vybudovat sofistikovanou odpalovací základnu s ovládáním z Teheránu. Nechá to Israel jen tak?

TLova věta: "Palestince jejich bratri ve vire radi odepisi, zniceni Izraele je dulezitejsi," není nic jiného než předpojatost. Palestina je ostatním Arabům v podstatě ukradená; to, co dělají, je čistě ze solidarity s ethnickými a náboženskými bratry. Někdy ta solidarita poleví a pak uzavřou s Israelem mírovou smlouvu – Egypt (1979) a Jordánsko (1994).

Druhá TLova věta: "Jen se podivejte s jakou chuti je nechali skvarit se v uteceneckych taborech a nedali jim obcanstvi, pracovni povoleni, obcanska prava," je zase hluboké nepochopení problému. Ano, v Německu to chodilo jinak. Ale Arabové nejsou Němci. Palestinci byli vesměs vzdělanější a kulturnější než domácí. Udělat z nich občany by ohrozilo domácí. V Libanonu to za syrské okupace udělali a ohrozilo jim to ethnickou rovnováhu.

Třetí TLova věta zase zbožné přání, ničím nepodložená: "Ostatni arabove palestince nemaji radi." Není třeba brát israelskou propagandu za bernou minci. Normální Arab proti Židům vůbec nic nemá. Historicky měli Židé v arabských zemích nejvíce práv. Nebýt Israele, zvítězila by intrasemitská náklonost.

Stejně jako Protokoly sionských mudrců jsou jedním z prvním výrazů spiklenecké theorie, tak Eurabia je jedním z posledních výrazů spiklenecké theorie. Muslimové jsou spokojení tam, kde jsou. Do Evropy chodí za výdělkem. Nebo Asiaté snad kolonisují KSA?

"Drtiva porazka po velmi krvave valce, ktera krvave zasahla i hluboke zazemi a civilisty" To mluvíte o WW I? Ano, po WW I si všichni mysleli, že válka nemá smysl. Proto také byla válka zakázána mezinárodním právem. Nemoudré rozhodnutí, IMHO.

Evropská i blízkovýchodní kultura patří do stejné bělošské civilisace. Máme kořeny v uctívání stejného Boha. Máme společnou historii. Vyhazování muslimů z naší kultury je nemoudrý separatismus, který nikam nevede.

Problém islámu je theokracie. Přitom, paradoxně, většina arabských států je sekulárních. Islámský svět nemá pocit síly. Naopak slabost. Křižáci okupují jednu zemi za druhou. Jak z toho můžete mít pocit síly? Naopak, máte pocit zoufalství, takže děláte absurdní věci, např. sebevražedné atentáty. Všimněte si, že nic takového např. Osmané neměli zapotřebí.

Vaše analysa je tedy silně zavádějící a aprioristická.

0 – počet kommentářů:

Okomentovat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>