1. srpna 2006

Konverse ke křesťanství

"Křesťanská misie zahubila víc židovských duší než všechny pogromy. Odpadnutí od židovství je totiž chápáno jako ztráta duše, jako totální smrt. Pravda je, že křesťanská misie působí podobně jako sekularismus, decimuje židovské náboženské obce, rozvrací rodiny a odvádí mladé lidi od víry předků. „V židovské komunitě není sporu o tom, že křesťanská misie je nechutná. Obzvláště znepokojivá je po holokaustu, poněvadž znamená jeho pokračování, genocidu ducha. Což si někdo skutečně myslí, že to přispěje k větší slávě Boží, když už na světě nebudou žádní Židé?“ (Susannah Heschel)" Věra Tydlitátová

6 komentářů:

 1. Ta Tydlitátová, to má být křesťanka?

  OdpovědětVymazat
 2. Kdo ví. "Věra V. Tydlitátová, Th.D. vystudovala religionistiku na Filozofické fakultě UK a Evangelické teologické fakultě UK. V současné době vyučuje na Katedře blízkovýchodních studií Západočeské univerzity."

  OdpovědětVymazat
 3. Další info: "Věra V. Tydlitátová ( 1959), judaistka, religionistka, publicistka a výtvarnice. Vystudovala religionistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, vyučovala v seminářích Evangelické teologické fakulty, působí na Západočeské univerzitě v Plzni, kde učí judaismus. Ilustrovala řadu knížek ( M. Balabána, Ephraima Kishona a jiných autorů). S M: Balabánem napsala knihu Tázání po budoucím ( 1998. Je členkou redakční rady Křesťanské revue. Publikovala odborné i populární studie v časopisech a sbornících. Uspořádala několik výstav svých obrazů. Trvale se zabývá hebrejskou, babylónskou a řeckou mytologií. Jejím specifickým tématem je problematika města a jeho hradeb ve středověku i v současnosti."

  OdpovědětVymazat
 4. Ad jvano: Jistěže. Pro každého pravoslavného křesťana je římskokatolická mise rozbíjením Církve a lákáním oveček do herese a věčné záhuby.

  Pokud se tak vyjadřuje pí.Tydlitátová o židovských duších, má jakožto židovka ze své posice jistě recht, ale pokud tato slova napsala jako křesťanka, pak se dopustila mezi řádky nejhorší myslitelné zrady Krista.

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud vím, Věra Tydlitátová ohledně toho, zda je křesťanka (protestantka) či židovka "udatně" mlží už mnoho let. Podle příjmení (svého zemřelého muže) a absolvované školy je protestantka. Příjmení rodné umožňuje i výklad, že je židovka. Názory jsou zvrácené z hledika autentického křesťanství i judaismu.

  OdpovědětVymazat
 6. Názory jsou zvrácené z hledika autentického křesťanství i judaismu.
  Z hlediska křesťanství nepochybně. Judaism neznám natolik, abych to mohl říct. Proč myslíte?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>