20. srpna 2006

Konservativci

motto: "Political Correctness is cultural Marxism."

Existují konservativci, kteří mají dost jiné názory než dnešní stoupenci Margaret Thatcherové, George W. Bushe či jiných neokonservativců.

Jsou jimi Benjamin Disraeli, Otto von Bismarck, Richard Nixon, Pat Buchanan, Roger Scruton a další paleokonservativci či wets. V jejich myšlení nenajdete ani stopy po liberalismu, jímž je tak kontaminován neokonservatism, jehož hrdiny jsou Abraham Lincoln, Theodore Roosevelt, Woodrow Wilson a Franklin Delano Roosevelt.

Je příznačné, že dnešní rádoby konservativci (neokonservativci) jim status konservativců upírají a označují je za "socialisty".

"Frum charged that paleocons, in their sometimes harsh criticism of President George W. Bush and the war on terror, have become unpatriotic and, at times, anti-Semitic. Buchanan and others have retorted that neocons influence the U.S. government toward the pursuit of global empire and for the exclusive benefit of Israel and multi-national corporations with whom they have close ties."

Updated.

11 komentářů:

 1. A co konservativci církevní, např. Metropolita Antonij (Chrapovitsky) nebo i nynější papež?

  OdpovědětVymazat
 2. V neokonservativismus nevěřím, je to jen jedna z větví liberalismu.

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, do značné míry ano. Nicméně Váš důraz na svobodu je neokonservativní.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdežto Vaše chápání svobody není liberální, ale přímo libertinské, desadovského střihu.

  Rigidní společenské struktury sice subjektivní percepci "svobody" snižují, ale zdaleka ne v takové míře, jako reglementace a postih nedovoleného jednání. Nelze tedy hovořit o tom, že by člověk byl nesvobodný jen tím, že je od něj společenstvím vyžadováno morální jednání.

  OdpovědětVymazat
 5. Co je to amoralita? Je bezbožnost amorální? Pokud ano, proč ano? Pokud ne, proč ne?

  OdpovědětVymazat
 6. Je bezbožnost amorální?

  Správná otázka. Tradiční společosti trestají atheismus - nikoli však nutně odlišnost ve víře, nejde-li o apostasi - stejně jako amorální jednání, takže z "paleokonservativního" hlediska je nutno odpovědět na ni kladně.

  OdpovědětVymazat
 7. To vím. Jde mi však o Váš postoj. Testuji Váš liberalismus.

  OdpovědětVymazat
 8. Náboženství jako světonázorový systém se pod vlivem událostí minulého století zhroutilo, takže už není na čem stavět. Jakkoli tedy bylo zcela správné pronásledovat hugenoty a upálit Husa, hledat základ státu ve společné náboženské víře by bylo stejně pošetilé jako obnovit delftskou věštírnu.

  OdpovědětVymazat
 9. Bartolomějská noc nebyla v pořádku nikdy.

  A co zbraně? Má člověk právo nosit zbraň?

  OdpovědětVymazat
 10. Bartolomějská noc nebyla v pořádku nikdy.

  Liberále!

  A co zbraně? Má člověk právo nosit zbraň?

  Pokud je aristokrat, pak ano :-)

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>