6. srpna 2006

Rozhovor s prof. Landesem

Richard Landes je se svými názory neobvyklý: je levičák, ale je proisraelský. Podle jeho názory palestinské elity vykořisťují palestinské masy: "The Palestinians are the biggest losers in this because it's their exploitative elites who are the winners."

Jeho názor na Evropany: "I mean, Le Monde doesn't know the difference between a news story and an editorial. They're all editorials. Every time you read a story you're getting this guy's take on it. America is so much better off than France. There is so much more press freedom here, and accordingly so much more diversity of opinion. Maybe the Europeans can't handle more press freedom because with a public better informed about the world, they're afraid they'll end up with elected governments of war-mongering fascists. To be honest, I think Americans are, on the whole, a far more tolerant and capacious people than most Europeans."

3 komentáře:

  1. Od toho, co předváděli Holanďané v Portugalsku na dovolené, když měli žurnalistovi ukázat na mapě, kde se právě nacházejí, se to zas až tak moc neliší. Blbí jsou zde podobně, jen je nezajímá, jestli někdo kouří péro premiérovi a nahá koza v televisi nerozpoutá celonárodní hysterii.

    OdpovědětVymazat
  2. Ano, v Israeli fandili Goreovi, od něhož očekávali větší vstřícnost. Senior je totiž moc nenadchl. Proto byl pro ně Junior šíleně příjemné překvapení.

    OdpovědětVymazat
  3. Jinak vysvětlení: slovem levičák jsem nemyslel liberála (tj. demokrata), ale intelektuály nalevo od nich - marxisty, poststrukturalisty a spol.

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>