18. ledna 2009

Exklusivní fotografie Entropy

V přímém rozporu s tím, co tvrdí "seriosní" tisk: "Před vchodem se tísnili lidé bez unijní legitimace, aby se mohli podívat alespoň přes sklo," Vám přináším fotografie Entropy, ačkoliv unijní legitimaci pochopitelně nemám.

Omlouvám se za sníženou obrazovou kvalitu; byla způsobena zhoršenými světelnými podmínkami.

19 komentářů:

 1. Rozhodně Vám patří dík, protože z běžného mediálního zpravodajství nebylo kupř. patrné, že salám-Slovensko v noci svítí (nebo bliká?).

  OdpovědětVymazat
 2. Svítí. Mám i video, ale má 29 MiB.

  OdpovědětVymazat
 3. Díky, jedny z nejzajímavějších záběrů (možná nejlepší) co jsem zatím viděla. Na vašich fotkách se mi to začalo líbit i po estetické stránce. Perfektně to tam zapadá, opakující se rámce oken a instalace, i ta modrá tam vypadá dobře (samozřejmě nevím jaká je realita).

  Ale strašně mne udivuje slepota některých komentátorů, kteří nevidí svastiku přeměněnou v dálnice, např Vodník na Slepecké holi ("ty dálnice v Německu nevytvářejí hákový kříž") a naposledy cnemo na svém blogu: "Například podezření Německa na svastiku z dálnic ukazuje až komickou zahleděnost do minulosti. Němečtí politici jsou schopni vidět nacistický symbol i v rozsypaném mikádu a jeho hráče zavírat". Pro autora poměrně příznačná slepota.

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za uznání. Musím přiznat, že všechen ten hype na mne taky zapůsobil, takže na mne to veledílo učinilo dojem. Do atria perfektně zapadá a je esteticky sladěné. Myslím, že v realitě je to lepší než na obrázcích, protože se to nedá pořádně vyfotit. Je příliš ohromné.

  Hakenkreuz je tam zjevný, o tom není pochyb. Němci jsou však na takovou charakterisaci zvyklí, na rozdíl od Bulharů, kteří si zřejmě dodnes neuvědomovali, na co čeští turisté vzpomínají nejvíce.

  OdpovědětVymazat
 5. "Němci jsou však na takovou charakterisaci zvyklí...."

  Protože je to kulturní národ schopný odstupu a sebereflexe a patří k pilířům Evropy. Já myslím, že ti co se chtějí nechat deinstalovat z Entropy by se měli deinstalovat i z Evropy :))).

  OdpovědětVymazat
 6. Já nevím. Podle mne je rozdíl mezi tím, když vám někdo vmete do tváře 1000x opakovanou písničku, typu Češi jsou Švejci, než když vymyslí / připomene zahambující charakteristiku typu Češky jsou opice.

  OdpovědětVymazat
 7. "Podle mne je rozdíl mezi tím, když vám někdo vmete do tváře 1000x opakovanou písničku ..."

  Ano, to možná taky.

  K vašemu příkladu ... nevím jestli ten hit někdo bere vážně, tak jako Bulhaři, takže to nebyl dobrý příklad. Ani nevím, jestli je to pravda. Na to jste tady odborník vy. Je ale fakt, že na rozdíl od balkánských a ruských fiflen tady o sebe ženy zas až tak moc nedbají.

  OdpovědětVymazat
 8. Já bych řekl, že ten hákenkrajc tam sice je, ale do té míry nezřetelný, že umožňuje německé diplomacii dělat jako že si to nevšimli (což má samozřejmě i pro ně výhody). Nemyslím, že by mlčeli, kdyby byl tak zřetelný jako ten hajzlík.

  OdpovědětVymazat
 9. když vám někdo vmete do tváře 1000x opakovanou písničku, typu Češi jsou Švejci
  Jenže oni jsou Švejci! A naopak Češky rozhodně nejsou opice. Má-li Německo přijmout bez mrknutí oka chorobně stereotypní charakteristiku věčných nacistů, "protože je to kulturní národ schopný odstupu a sebereflexe", tak by také Židé mohli přijmout charakteristiku lstivých velkonosých bankéřů v pozadí. Ale vlastně ne, Israel přece do Evropy nepatří a na Blízkém Východě se za podobné "charakteristiky", jaké ventiloval Jyllands-Posten, řežou hlavy.

  OdpovědětVymazat
 10. "Nemyslím, že by mlčeli, kdyby byl tak zřetelný jako ten hajzlík."

  A proč by měl být ten hákový kříž zřetelný? Vždyť ta zkratka v tom díle je naopak úplně geniální. Je fakt, že nevím, jak na tom Bulharsko s tureckými záchody aktuálně je.

  OdpovědětVymazat
 11. Ten hit byl popularisován na TV Nova. Vyvolalo to obrovské pobouření, pokud za ně můžeme považovat několikadenní protesty na diskussních forech. Ale tak to dopadne i s Entropou, ani ta za několik týdnů již nebude pro media zajímavá.

  Stejně tak si myslím, že v Bulharsku nejsou celonárodní protesty proti tomu, jak je Černý zpodobnil, protože o tom zase tolik lidí asi neví.

  na rozdíl od balkánských a ruských fiflen tady o sebe ženy zas až tak moc nedbají.
  Kardinální otázkou ale je, co to znamená: "dbát o sebe".

  Nemyslím, že by mlčeli, kdyby byl tak zřetelný jako ten hajzlík.
  Zřejmě Černý neměl koule jít do toho naplacato.

  OdpovědětVymazat
 12. Dbát o sebe je dbát o sebe. Nehledejte v tom nic filosofického. Myslím tím to, co tím všichni lidé myslí, když to říkají. Tedy nemyslím tím dbaní o svůj duchovní růst ani dbaní o nárůst bankovních kont.

  OdpovědětVymazat
 13. A naopak Češky rozhodně nejsou opice.

  Češky jsou přece stereotypní prostitutky!

  OdpovědětVymazat
 14. Ono "dbát o sebe" je opravdu zajímavý pojem. Třeba na Ukrajině ve městech o sebe obvykle mladé ženy "dbají", výsledek je ovšem ulice plná směšně vypadajících fiflen.

  OdpovědětVymazat
 15. Jinak mě napadá, že promítání nemělo být u ČR (jen trapné vyřizování si účtů s Klausem), ale u Polska. Tomu by vévodil portrét Simona Mola a běžela by tam videa tohohle uživatele z Youtube. Když už urážka, tak pořádná.

  OdpovědětVymazat
 16. Ad TP: no nevím jestli stereotypní, ale přijdou mi rozhodně nejpromiskuitnější. Rozhodně spíš prostituky než opice.

  Ad AHL71: přesně tak! Když se žena z Výchdu navoní, prchám! A zase šeredné Holanďanky - ty o sebe umí dbát dokonale, takže některé z nich se zdají být skoro hezké (přinejmenším postavy), ale v jejich tvářích můžete číst, co je to všechno stojí...:-(

  OdpovědětVymazat
 17. "Češky jsou přece stereotypní prostitutky!"

  Nemyslím. Prostitutky to dělají za peníze. Češky to dělají zadarmo.

  OdpovědětVymazat
 18. A já myslel, že je řeč o tomhle hitu, který brali Bulhaři vážně.

  BTW, v médiích jsem na tuhle paralelu ještě nenarazil, takže si nárokuji prioritu - zpoloviny, druhou přenechávám rovným dílem GP a Michaele.

  OdpovědětVymazat
 19. Frasi "dbát o sebe" rozumím, ale ptám se na obsah. Je "dbaním o sebe", když se dotyčná ráno učeše? Nebo když si epiluje všechny chlupy? O to jde.

  Simon Mol je Vaše a Cynikova posedlost (i když u něj ho překonává Lord Hoven). Jinak po něm nevzdechne ani pes.

  Prioritu Vám rád přenechám celou.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>