14. ledna 2009

Tomáš Klvaňa

via Elvis. Texty Tomáše Klvani jsem četl už v době, kdy studoval v USA a psal do Reflexu. Nebyly nic moc. Toho člověka zajímaly jiné věci než mne a navíc o nich nepsal příliš objevně.

Pak si ho najal Václav Klaus jako svého mluvčího. Proč do toho šel Václav Klaus, bylo jasné. Tomáš Klvaňa měl pověst přemýšlivého intelektuála a jeho úkolem bylo Klause polidštit v očích veřejnosti. Proč do toho šel Tomáš Klvaňa, jasné není. Že by skrytý kariérism?

Není divu, že tento nerovný vztah příliš neklapal a že Klvaňa šel od toho. Pak se po delší době vynořil na mission impossible: Přesvědčit českou veřejnost, že radar potřebuje. Nepochybuji, že si to i sám myslí, ale to je pro tento úkol trochu málo. Není divu, že tento věčný smolař selhal i zde.

Teď se Tomáš Klvaňa vyjádřil ke konfliktu v Gaze. A opět se všemi svými typickými nectnostmi: přemýšlení sice docela poctivé, ale bez znalosti faktů. Takové nedomrlé. Palestinské odbojáře označuje za terroristy. Pro nacisty byli čeští odbojáři rovněž terroristy.

Klvaňa odsuzuje propalestinské demonstranty. Kde byl, když židovští terroristé vraždili Brity a Palestince, kde byl, když Israel vyhnal 700 000 Palestinců z vlasti? Já vím, nebyl ještě na světě. Nicméně právo na vlast se nepromlčuje, a to nejen u Sudetských Němců.

Klvaňa se také ostudně mýlí, když hovoří o israelských válečných cílech. To, že Olmert, Livni a Barak 4. listopadu 2008 porušili příměří s Elánem, aby mohli začít svou půl roku plánovanou aggressi, s cílem porazit Jednotu ve volbách, přiznává i Magnus Maximus. Jenže krátkodobý zisk je dlouhodobá ztráta. Nejhorší premiér v dějinách země, Olmert, rozpoutal válku v Libanonu. Výsledkem bylo vítězství Strany Boží a konec odstrašovací schopnosti israelských "obranných" sil v konvenčních zbraních. Vpředu to nestačilo, takže rozpoutal válku v Gaze. Výsledkem je, že si konečně i mainstreamová media všimla, kdo 60 let ohrožuje všechny své sousedy.

Tato vlna nakonec doputuje i do ČR, která jí dosud vzdoruje vinou imanentního českého rasismu, který považuje Araby za méněcenné divochy, u nichž na smrti nemluvněte moc nesejde. První známkou je to, že Mladá fronta publikovala deník Pavlíny Reš, který by dříve získal místo maximálně na Zvědavci. Dalším příkladem je e-mail Pavly Jazairiové, která také není oslepená proisraelskou propagandou.

Výsledek zvratu mediálního discoursu je jasný. Těch nových 1000 mrtvol se nedá oddiskutovat. Israel se dostal do posice husitských Čech (abych nepoužil příhodnější přirovnání) a nakonec dopadne také tak.

11 komentářů:

 1. K emailu Pavly Jazairiové: israelský problém - boj s terrorismem - se stal proti naší vůli našim problémem už 11.9. Londýn a Madrid bylo jen připomenutí této situace. A jak to řešíme? Nesmyslnými invasemi bez šance na úspěch (Afghánistán, Irák) a mlčením (evt. bezzubými "protesty") k takovým akcím jako je ta současná v Gaze. Samozřejmě, že nás budou vnímat jako spoluvinníky!

  OdpovědětVymazat
 2. Tomáš Klvaňa je nepřemýšlí poctivě, je to profesionální darebák. Schodou okolností jsem na mladičkého Klvaňu narazil za "sametové revoluce", kterou jsem ve své blbosti provozoval. Když hovořil o svých plánech na studium v Americe, tvářil se velmi, velmi tajuplně.

  OdpovědětVymazat
 3. Vážený Herr Peters! Klvaňu sám považuju za blbce, takže s vaším hodnocením bych normálně neměl problém. Nicméně i blbec může mluvit jakž takž správně a Klvaňovi názory na Gazu zdají se býti vcelku dobré.
  Zatímco vy nekorrektně čerpáte z islamistických pramenů, abyste pak pokřikoval o "neznalosti faktu" a do omrzení opakujete floskule o židovském terorismu, kteréhožto aspekty, jeho vnitřní kontroversi v sionistickém hnutí a faktickou omezenost, jsem vám již nekolikrát vysvětlil.Také jsem to psal na i-dnes o vánocích diskutuje s tím antisemitským zmrdem Danielem Veselým , ale to je fuk, nebudu to hledat.

  Přečtěte si konečně alespoň toho Johnsona: Děj.Ž.N....))) a jděte i k pramenům, které tam uvádí. Je to všechno velmi věrohodné a jasné.
  A o "vyhnání 700000" plastelínců také nemůže být ani řeči, to nám tu jen tak lžete. O 4 základních zdrojích tohoto plastelínského odchodu jsem tu psal také. Jakési vyhánění v něm bylo zcela marginální. Děláte, že nic nevíte a že si nepamatujete na minulé polemiky k nicmž jste nebyl schopen dodat žádný další protiargument...tj stále dokola jen ,z neznámého důvodu, opakujete stokrát vyvrácené nesmysly.
  Opět jste tedy nyní několikrát zdiskreditoval
  sama sebe jako historika a bohužel ukazujete, že se studia historie nijak neodráží na schopnosti myslet.

  Pokud jde o mne, skutečně si myslím že chvályhodná akce v Gaze skutečně, ale jen částečně!! /tj nepřekrucujte moje příspevky / souvisí s profilem Kadimy před volbami. Podlé mého si Cipi honí honí trochu triko, nicméně stejně doufám, že vyhraje Bibi.
  Tažení do Gazy mělo být totiž provedeno dávno a v mnohem větším rozsahu. hamás si zaslouří Endlosung, nic jiného. Fatáh pak zaslouží stát ale bez jakéhokoli kousku Jeruzaléma a jakéhokoli vracení "tzv uprchlíků" nikam jinam než tam. Izraelští arabové ...../uvědomte si, prosím, konečně, historiku, že žádní "Palestinci" zatím neexistují a nikdy neexistovali..pokud ovšem máte ponětí o genezi národa jako historického fenoménu.Psal jsem o tom jednou dlouze na Sprše, jistě jste si dělal výpisky./
  .... doufám potáhnou do nového plastelínstátu, neboť se mi např. nezdá, že by naopak židé pak mohli žít ve Westbanku:))))tj , že machometi potáhnou, je logické!To ale jen tak na okraj, že ano...

  Ještě se musím zmínit o Vaší sentenci v tom smyslu, že "MM+M píšou na Lucernu, protože je to tu zajímavější než na Sprše"....to je holý nesmysl!
  Abych byl upřímný, na Lucerně se mi líbí a jest zajímavý pouze ten název./ Některé názvy bloggů jsou dobré, např. název "Délský potápěč" považuju za téměř geniální./

  Co je podle Vás asi tak zajímavého na Vašich opakujících se antisemitských výtřelcích, a na ambulantní přítomnosti Vaší squadry Vodník, Juchelka, Pecina, Cnemo atd...?

  Jde o to, že sem chodím relaxačně plkat o triviálních věcech /které jsou tu pro mnohé "závažnými problémy" hahaha/ ,o kterých by na Sprše prostě nemohlo být ani řeči!
  Laťka je vysoko a není nutné za každou cenu mlít prázdnou slámu, máloco ve skutečnosti stojí za komentář, leckdo to ví, ale Vy ne.

  Vidím to tu..., nechci teď mluvit za M.,třeba se vyjádří sama,ale zdá se mi, že to už na Srše udělala... jinak než Vy, tím si buďte jist. Jistě si Vy a Pecina atd. myslíte, že to tu má jakousi znalostně-duchovně-sociální úroveň, ale ubezpečují Vás, že kdyby se "zajímavá tvorba ala Lucerna" objevila na Sprše, byla by rychle provedena selekce a některé fenomeny by bylo nutno opět terminovat:)))), takže asi tak je to tu celé zajímavé. Kapišto?

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji Petersovi, že si díky jeho moudré redakční politice mohu opět přečíst, jaký jsem blbec a jak by mě na elitním serveru Sprcha (který jsem opustil asi tak před pěti lety) "terminovali".

  OdpovědětVymazat
 5. "Teď se Tomáš Klvaňa vyjádřil ke konfliktu v Gaze. ... ale bez znalosti faktů."

  Nevím Petersi, jestli FAKTA lze najít na programově protiisraelské islamistické stránce.

  OdpovědětVymazat
 6. Ad TP: proč na toho nacistického trolla reaguješ?

  OdpovědětVymazat
 7. Já jen nerozumim, proč ti Plastelínci těm Šiťákům tak vaděj.

  OdpovědětVymazat
 8. Přečetl jsem si Klvaňu. Nijak objevný text to není, ale v zásadě má pravdu.

  OdpovědětVymazat
 9. - Přečetl jsem si Klvaňu. Nijak objevný text to není, ale v zásadě má pravdu.

  Ano, tak to je. Pravdu má, tito lidé určují, co pravda je či není. Není jiné pravdy kromě této, média jsou od toho nešťastného kousku pouště dokonale odříznuta.

  Ten, kdo si ale dává trochu pozor na to, jaká fakta vstřebává, je ale jedna věc jasná. Klvaňa manipuluje. Hodil tam jakoby nestranně, že izraelská vláda tvrdí, že se snaží udržovat počet civilistů co nejnižší, vida, takové to je neutrální, prostě cituje, tím tam tu myšlenku dostane do textu aby tím u nepozorného čtenáře neutrpěla jeho hodnověrnost, a už to rozvíjí, přidává představu izraelských vojáků, jak riskují, aby neohrozili civilisty, no a potom řekne, že to je vlastně samozřejmost a povinnost. Nepozorný čtenář to tedy vezme jako fakt. Stačí si ovšem poslechnout oficiální počet zabitých Palestinců včetně civilistů a oficiální počet mrtvých izraelských vojáků, a hned vidíme, že to přece je v naprostém rozporu s tím, co se nám zde snaží Klvaňa vnutit. Samozřejmě, také je možné, že lžou i o těch vlastních ztrátách, ale přesto je ten nepoměr takový, že nějaké velké riskování s tím není slučitelné.

  Zcela nápadná je manipulace na konci, propagátor tabákových výrobků a jiných prospěšných věcí nám tam pomocí tvrzení, že to byl omyl horší zločinu chce vnutit, že se tam sionisté nedopouštějí válečných zločinů, což je zjevná nepravda i při našem nedostatečném stavu znalostí o situaci na místě, válečný zločin je např. i používání vyhladovění obyvatelstva jako zbraně.

  OdpovědětVymazat
 10. - Teď se Tomáš Klvaňa vyjádřil ke konfliktu v Gaze. A opět se všemi svými typickými nectnostmi: přemýšlení sice docela poctivé, ale bez znalosti faktů. Takové nedomrlé. Palestinské odbojáře označuje za terroristy. Pro nacisty byli čeští odbojáři rovněž terroristy.

  Panebóže, pane Petersi, vždyť vy vůbec nejste schopen to interpretovat. Tomáš Klvaňa není hloupí a práci s informacemi/dezinformacemi studoval tak, jako vy to právo, tzn. můžete vycházet z toho, že to umí. Ne, není poctivý, ne, není naivní, ne, není neinformovaný. Ta stránka, kterou zde uvádíte vy, je stejně směšná jako propaganda sionistická, když sionisté mají na ty končiny právo proto, že tam Židé žili před dvěma tisíci lety, je třeba je trumfnout a ztotožnit Palestince s Kananjeci. Dál jsem to nebyl schopen dále číst.

  Některé Klvaňovy manipulační kroky jsem již popisoval ve svém předchozím příspěvku. Ještě si tam všimněte toho, že začíná jakoby kriticky k Izraeli, aby se čtenář, právě ten čtenář, o kterého mu jde, nezatvrdil na začátku, a jak ho potom pomaloučku polehoučku odvádí na druhou stranu. Jestli v tomto nepoznáte propagandu, potom je možno s vámi provádět těmito technikami cokoli, a tam někde také bude původ vaší nesmyslné rusofobie.

  Ještě je třeba uvést, že ten Klvaňa kromě té vládní zakázky také dělal propagaci jedné značky cigaret, už tam se osvědčil. Já bych to, čeho dosáhl, tzn. přesvědčit o výhodnosti pozice terče jaderného úderu několik desítek procent obyvatel, rozhodně neoznačoval jako neúspěch.

  OdpovědětVymazat
 11. Otázkou je, co je cílem propagandy. Zda podprahové sdělení, nebo vědomý, reflektovaný, názor.

  Já například tomu, že IDF chtěl minimalisovat počet civilních ztrát, věřím. Každý mrtvý civilista jim totiž přináší záporné body. Na druhé straně je také jasné, že jinak jsou jim mrtví Arabové totálně ukradení.

  O svých vlastní ztrátách IDF nelže. Jednak by se na to přišlo a jednak k tomu nemá důvod. Ukázalo se jasně, že chvástání Elánu ve vztahu k IDF bylo opravdu jen chvástáním.

  Jinak samotný zásah proti Elánu opravdu zločinem není; tím je jen v očích nenapravitelných pacifistů. Zločinem je toliko jeho neproporcionálnost, tedy ten, nyní již pro Israel typický, stonásobek.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>