19. ledna 2009

Petr Mach o SSO a Lisabonské smlouvě

9 komentářů:

 1. Bez urážky a namouduši...totálně suché. Nic nového tam nevidím. Jen fráze a fráze. Už to, že stranu založil člověk, kterému nikdo oficálně samozřejmě nepřizná titul "Klausův podržtaška", Kuras, který se zviditelnil na tom, že po revoluci psal drby z Anglie a Miloslav Bednář, který je na můj vkus dost nevýrazný teoretik, tuto stranu předem shazuje. Na odporu k Lisabonské smlouvě se program partaje stavět nedá.

  OdpovědětVymazat
 2. Frase to snad ani nejsou, ale podpořit tohle můžou opravdu jen hardlajnové Klausovy fanynky.

  OdpovědětVymazat
 3. OS: Přesně tak, nevýrazné. Na odporu k Lisabonské smlouvě se program partaje stavět nedá, musela by se aspoň jasně vyslovit proti členství v EU. To už by nosným bodem bylo.

  Jinak si zapomněl na milovníka svobody Payna, který u nás prosadil omezení svobody slova zákon (405/2000 Sb.) a radar či raketovou základnu na území ČR chce snad více než Bushova administrativa.

  OdpovědětVymazat
 4. Tu závorku si v mém předchozím příspěvku posuňte.

  OdpovědětVymazat
 5. Já osobně si dovedu představit, že bych podpořil českou větev Libertas, pokud by tu vznikla jako volební koalice pro eurovolby. To myslím, by mělo šanci určité relevantní procento lidí oslovit.

  Nemyslím si, že by lidé stáli o vystoupení z Unie. Spíše je trápí mocná byrokracie, různé omezující euroregule, ale ne integrace jako taková. Kdybych do toho měl co mluvit, pro novou pravicovou stranu bych navrhoval proevropský postoj v tom smyslu, že by stála na pozicích federalismu a byla by kritická k eurocentralistickému pojetí (do čehož počítám i LS, byť to je samozřejmě samostatná otázka).

  OdpovědětVymazat
 6. Samozřejmě, že kdyby byla EU nečím jiným než je dnes, problém by to nebyl.

  Otázkou ovšem je, zda lze její přeměny do něčeho přijatelnějšího docílit. V tomto ohledu jsem dnes skeptikem.

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud si Mach myslí, že bude moci své příspěvky číst, tak ho volební preference rychle vyvedou z omylu.

  Rovněž by si měl doučit mezinárodní právo. Lisabonská smlouva je platná již dávno (jinak by nebylo co ratifikovat), na tom žádné irské referendum nemůže nic změnit.

  Payne je nová akvisice. Ještě minulý týden v přípravném výboru SSO nebyl. Jeho zásluhy o svobodu slova v ČR jsou natolik významné, že doufám, že přispěje k volebnímu debaklu této úděsné strany. Tvrdých Klausových fanynek v ČR naštěstí moc není.

  Kromě Macha samotného, který je docela dobrý ekonom, Bachory a Hanáka, které neznám, jsou členové PV jedním z důvodů, proč SSO nikdy nevolit.

  OdpovědětVymazat
 8. Co znamená PV? Petiční výbor Blbí zůstaneme?

  OdpovědětVymazat
 9. Z těch lidí je evidentně nejpřijatelnější David Hanák.

  O Bachorovi jsem nikdy předtím neslyšel.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>