27. ledna 2009

Je Hitler Satanem?

Nejprve, aby mne nějaký snaživý inkvisitor neudal myšlenkové policii, vyznání víry: Podle mého názoru byl Hitler po Leninovi druhý největší darebák 20. století, společně s Trockým. Jeho názory byly stejně zvrácené jako Mao Ce-tunga.

Teď osobní vzpomínka. Vyrůstal jsem v tom taky. Bylo nemyslitelné opustit středověké myšlení a dívat se na Hitlera jako člověka z masa kostí. Proto byl pro mne zjevením jeden nejmenovaný spolužák z FF UK, který se zabýval Hitlerovou zahraniční politikou (mimochodem, tato je partie je Kissingerově Diplomacy (1994) velice špatná, protože ideologická) a posuzoval ji bez předsudků.

Rath teď pochvalně promluvil o Hitlerově ekonomické politice a vypadá to, že ho ukřižují. Osobně si myslím, že Hitlerova ekonomická politika byla špatná, ale kdybych si myslel opak, byl bych zaklet Satanem? Ano, v Německu každý, kdo se jakkoliv kladně vyjádří o Hitlerovi, ve veřejném prostoru skončí. Ale to má být normální, z toho si máme brát příklad? Ne, že by na Hitlerovi bylo něco dobrého, ale kdo si to myslí, je snad spřízenec Satana?

Hlasatelé politické korrektnosti by si měli všimnout, jak nebezpečně blízko se dostávají ke kommunistům: "Rathovy „nadšené výkřiky“ podle Maštálky překročily „jakékoliv meze, za které by se slušný politik nikdy neměl vydávat“." Už to by je mělo varovat.

"[N]eomalené odkazy na válečné superzločince" nesmí u nás být trestné ani morálně. Dnes se nesmí za žádných okolností chválit Hitler, zítra Lenin, pozítří Allende nebo Pinochet. Kde to skončí? Naštěstí jsou ještě rozumní lidé.

20 komentářů:

 1. Prosím Vás, tady přece nejde o Satana a Hitlera. Byla to jen záminka, co také ODS s jejími současnými volebními preferencemi zbývá?

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně, taktéž za tím vidím ručku pánů z ODS, minimálně ta novinářka byla podezdřele snaživá. Zvukový záznam z interview je dostupný zde.

  OdpovědětVymazat
 3. No zajímavý je na tom to, že si jsou Lidovky natolik jistý, že jim to lid sežere i s navijákem, že ten zvukovej záznam, kterej je s přepisem ve zřejmym rozporu, klidně publikovaly i na svých stránkách. Jestli se něčeho bojim, tak to rozhodně neni dávno mrtvej Adolf, ale tihle.

  OdpovědětVymazat
 4. Zajímavé je i chování té tzv. "profesionální" novinářky, dle úrovně jejího projevu (stylisticky i obsahově) bych si netroufl tvrdit, že může mít ukončené středoškolské vzdělání.

  OdpovědětVymazat
 5. To je totální nesmysl:

  1. Renata Kalenská není žádný agent ODS.
  2. Rath to opravdu řekl.
  3. Pohoršují se všichni hlasatelé PC, od ODS po KSČM.

  OdpovědětVymazat
 6. Renata Kalenská je nade vší pochybnost nejlepší autorkou interview v ČR. Všimli si toho i umělci a jeden o ní napsal divadelní hru.

  OdpovědětVymazat
 7. Já netvrdím, že to Rath neřekl, co blbnete?

  Já tvrdím, že se ODS (a ostatní) na tomu budou snažit urvat body. Kalenská s tím nemá co dělat, humbuk vyvolal Topolánek. A to, že se pohoršuje i KSČM, to přece nic nevyvrací. Chce pár voličů ČSSD, ni víc.

  Vy snad věříte tomu, že Topolánkovi jde o něco jiného?

  OdpovědětVymazat
 8. Tak Rath to možná "opravdu řekl", ale co z přepisu patrné není, obzvláště po morálním zděšení Renaty Kalenské (DR: Jak řešil krizi Adolf Hitler? / RK: Pane hejtmane, neděste mě.), že hned následovně Rath zmiňuje, že to samé bylo obsahem amerického New Deal presidenta Roosevelta. To je z celého interview (a velmi příhodně) vystřižené! Stejně tak byla celá debata v kontextu šiřší rozpravy redaktorky s Rathem o ekonomické krizi, začínající zhruba u bodu, kde je zmíněn Karel IV. Pro-ODS poznámky slečny/paní Kalenské jsou samozřejmě taktéž vystřiženy ("to si v současnosti nemůžeme dovolit!").

  Rath je mi odporný, ale tady tento rozhovor a debata kolem něj je fraška.

  OdpovědětVymazat
 9. "po morálním zděšení Renaty Kalenské (DR: Jak řešil krizi Adolf Hitler? / RK: Pane hejtmane, neděste mě.)" Ta byla tak zděšená, že se smála, až se za břicho popadala.

  OdpovědětVymazat
 10. Já z toho nepříliš souvislého blábolu ani nejsem schopen dovodit, že toho Ádu chválí, spíš mi připadá, že tam říká, že zvýšené vládní výdaje za této situace používá prostě každý.

  OdpovědětVymazat
 11. Je to obdoba štvanice na Clintona v souvislosti s Lewinskou: všichni víme, že jde ODS a dalším stranám o to, urvat body, ale kdyby neexistovalo podhoubí "Hitler = Satan = zakázáno říct cokoli positivního" (čti: "felace v Oval office + následné lhaní o ní = nesmiřitelná skvrna na lidském štítě"), nikdy by tato štvanice v téhle podobě a souvislosti vzniknout nemohla!

  OdpovědětVymazat
 12. Lenin i Trocký byli nesporně velcí darebáci, ale stejně nesporně nebyli tak velcí darebáci/psychopati, jako byl Hitler. Historie kdyby nezná, ale faktem (:faktem) je, že leninský svaz poměrně rychle proměňoval revoluční běsnění v celkem snesitelné (ve srovnání se stalinismem) poměry NEPu. Můj osobní tip je ten, že kdyby, kdyby Lenina nesklátilo do hrobu, co ho sklátilo, ať už to byla mrtvice, nebo lues, nebo ho nechal otrávit Stalin, proměnil by se záhy v poměrně liberálního (myšleno hospodářsky) diktátora latinoamerického střihu a nastolil by v Rusku něco na způsob současného čínského fašismu. Lenin byl zuřivec, ale pragmatik s poměrně velkou intelektuální kapacitou. Trockij nebyl ani zuřivec, ani psychopat, byl to typ velmi nebezpečného idealisty, který když se domnívá budovat království nebeské, zvedají se za kočárem oblaka prachu. Co se týče Mao Ce Tunga, tak to byl zase úplně jiný charakter: rustikální primitiv, omezenec, sedláček, důkaz toho, že vychytralý blb dokáže snadno vymést s nejlepšími mozky. Doplňujeme portrét Stalina: chytrého, veselého netvora, pro kterého lidský život nemá vůbec žádnou cenu; nikdo tak dobře nesplňuje charakteristiky Malaparteho nového božstva Kaputta.


  Hitler byl naopak úplně z jiného těsta, a to jak svou zcela ojedinělou mírou idiocie (Miloš Jakeš byl ve srovnání s ním brilantní mozek), tak naprosto bezohlednou mírou čirého zla, která se na tu jeho idiocii vázala. Nikdy v dějinách světa nikdo nepřišel s tak brutálně deviantním pojetím společnosti, které by tak do hloubky popíralo všechny ctnosti známé už Babyloňanům.


  Všichni ostatní ti generálíčkové a tajemníci kolem, od Franca po Ceausesca, to byly normální sračičky, jakých jsou dějiny plné.


  Co se týče Ratha, ten se prostě nechal unést a trochu neobratně se vyjádřil. Chtěl říct, že liberální (:ekonomicky) řešení krize neexistuje, což dokazuje Hitler. Trošku se v tom zašmodrchal a nějaká kráva, které by normální žurnalistický cit takový pletenec nedovolil publikovat, to pustila ven. Myslím, že ČSSD tím neubyde ani jeden hlas, spíše jich pár tisíc přibylo, protože to všichni pochopili.

  OdpovědětVymazat
 13. Když jsem to poprvé slyšel, aniž bych rozhovor ještě byl četl, reagoval jsem: "Jo, za Schwarzenberga a Vondru ve vládě je potřeba zaplatit."

  OdpovědětVymazat
 14. Flagrantní je zejména nepoučitelnost české "pravice". Nestačí jim jeden overkill, kterého se dopustili na Paroubkovi, oni to musí zopakovat. Koho chce Bůh zničit, toho připraví o rozum.

  OdpovědětVymazat
 15. Flagrantní je zejména nepoučitelnost české "pravice". Nestačí jim jeden overkill, kterého se dopustili na Paroubkovi, oni to musí zopakovat. Koho chce Bůh zničit,

  Tak to se pletete, ona ta brutální propaganda funguje, podívejte se třeba sem

  http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=25571244114

  OdpovědětVymazat
 16. Tam se nedostanu, chce to login -- ale stačí se někdy podívat na Neffova chcíplýho psa, výkladní to skříň a rodinné stříbro českého internetu ;-)

  OdpovědětVymazat
 17. Jestli je Hitler Satanem 20 stoleti zalezina pohledu na velikost zla. V mnohych uvahach na toto tema, se Hitler zaradi az na treti misto.
  Zaprve je celkem jasne, ze byl tak zvany "uzitecny idiot", jehoz akce ovlivnovaly okolni mocnosti. Nebyt nekolika podpisu, valka mohla dopadnout uplne jinak, ci se vubec nemusela uskutecnit.
  Ve sve sfere je za nejvetsiho lotra povazovan Mao, ktery se zaslouzil o vubec nejvice obeti, dokonce vlastniho lidu.
  Stalin se take provinil velkym poctem obeti, nejen svych obcanu ale take provozoval koncentracni tabory a take byl zapleten ve vystehovani zidu.
  Dnes se take na seznam dostava George Bush ale to jiz prechazi do dalsiho stoleti a navic jde nejen o uzitecneho ididota ale o nastavenou loutku. Osobne bych jej tak vysoko neradil ale na listinu lotru patri.

  OdpovědětVymazat
 18. Já bych Maa nedával tak vysoko, protože to byl místně omezený darebák, na rozdíl od Lenina, který byl globální.

  Ani Stalina bych nedával před Trockého, protože po Leninovi situaci vyloženě stabilisoval. To, nejhorší, co mu dá vyčítat, byla genocida Ukrajinců. NEP by skončil tak jako tak, stejně jako skončil válečný kommunism.

  OdpovědětVymazat
 19. Pokud Mao, Stalin i Hitler neparti mezi nejhorsi, protoze se jedna jen o pocet obeti, potom Lenin a Trotsky jsou take pouze vykonavatele zla, ktere pripravil nekdo pred nimi.
  Potom vina pada na Marxe a financni podporovatele, kteri zmenili smer civilizace v globalnim meritku. Revoluce eliminovaly monarchie a v kazdem pripade, moc prevzali financni obri.
  Francouzka revoluce predchazi Marxe ale zde vychazi na povrch zname jmeno, Rothschild.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>