29. června 2006

Jak agressivní pravičáci manipulují s čísly

Zaujal mne tento příspěvek: "sjednocením sazeb DPH na 15% potraviny nezdraží, naopak.. Bude levnější veškeré zboží (teď se kupuje za 19%) a tím i levnější vstupy což mírné zvýšení (o 7%) cen potravin rozhodně kompenzuje. Na cenu potravin mají rozhodující vliv jiné faktory, jako o 50% vyšší cena ropy.. Jestli bude rohlík stát 2.00 Kč či 2.05 Kč je naprosto jedno. Když stoupne zase cena ropy, bude se prodávat za 2.50 Kč."

I pokud by se zákonem uložené zdražení potravin o 10 % do konečné ceny promítlo pouze o 7 %, tak by rohlík zdražil ze 2 Kč na 2,14 Kč. Naproti tomu, pokud cena ropy vzroste o 50 %, na základě jakého výpočtu by se měla do ceny rozhlíku promítnou pouze z poloviny?

Dále autor tvrdí: "Sblížení sazeb DPH na jedinou stejně bude kvůli EU muset ČR udělat." Nebude.

10 komentářů:

 1. Vy toho pána pravidelně čtete? A dokonce berete vážně?

  OdpovědětVymazat
 2. Dost Sprchařů a Wikipedistů ho pravidelně čte, ale vážně ho bere asi už málokdo.

  K Radkovi Hulánovi: Pan Hulán je pracovitý člověk a úspěšný podnikatel a nikoli odborářský povaleč. Jeho recenze HW a SW patří k tomu nejlepšímu na českém internetu. Produkt jeho firmy F-ART:CMS je světoznámý. Pravda, pan Hulán má také sklony provokovat maloměšťáky a čecháčky zejména pomocí mladých kůzlátek. Určitě se tím náramně baví.

  OdpovědětVymazat
 3. Ne, pravidlně ho nečtu. Proč bych ho neměl brát vážně?

  OdpovědětVymazat
 4. Jan Novák nám tady se svým trollingem dlouho chyběl.

  F-ART:CMS je natolik světoznámý, že ho nikdo nezná a Google ho indexuje pouhými 48 800 odkazy. Náš blog má v Google 16 100 odkazů, a to rozhodně světoznámý není.

  Jestli se někdo baví tím, že neumí kupecké počty, tak to jsem rád, že se nebavím stejně. Inu, já německé bordely nenavštěvovoval, takže to na mně nezanechalo následky.

  OdpovědětVymazat
 5. Proč asi? Protože skoro co jeho věta, to nesmysl. Pokud to RH myslí vážně (na rozdíl od Maxe si myslím, že si srandu nedělá), poukazuje to podle mě na závažnou poruchu osobnosti. Jestli je "pravičák" nebo "levičák", je lhostejné, když jeho názory nemají váhu.

  OdpovědětVymazat
 6. Mno, jestli mohu doporučit, měl byste si odpustit standardní českou nemoc zkracovat jména na iniciály. Já si pod "R. H." představím Rosse Hedvíčka.

  No, a na čí věty můžete přísahat? Odkud se bere ta Vaše potřeba, aby Vám někdo sděloval Boží pravdu? Veškeré texty mají sloužit k zamyšlení, jsme snad myslící lidé. Nebo Vy se bez guru neobejdete?

  OdpovědětVymazat
 7. Milý příteli Víte Zvánovče, obvykle to nedělám, ale jsou jména, která záměrně nepíšu; pokud se jedná o RH, ten proslul dost nevybíravým stylem sebeprosazování - to je jeden z důvodů.

  Buďto mi už konečně sdělte, kdo je tím mým guru, jehož myšlenky nekriticky přijímám nebo se prosím přestaňte v podobném duchu vyjadřovat. Existují lidé, jejichž názory moc nezkoumám, protože nevěřím v jejich minimální vnitřní poctivost a schopnost sebereflexe. U ostatních je v úvahu beru, 100% nesouhlasím asi s nikým.

  OdpovědětVymazat
 8. Vás SEO nějak vytáčí. Já kvůli tomu zneužívám Lupu. :-)

  Já nevím, nevidím to Vás.

  OdpovědětVymazat
 9. Je otázka, čemu říkáte SEO. Slušným technikám, jako je vkládání korektních metainformací do kódu stránek, bohatý obsah, přehledný web, umístění v odpovídajícím katalogu apod., já osobně fandím. Cílené vyvolávání sporů mezi bloggery, lákání lidí na hanbaté obrázky české celebrity a příspěvky pro příspěvky na každém druhém českém fóru, to je u mě asi takové SEO jako je obchod s bílým masem podnikání.

  Když nevidíte, tak nemluvte. ;-)

  OdpovědětVymazat
 10. No, když se někdo na trolling chytí, jeho chyba. Když má někdo potřebu dívat se na nahé celebrity, jeho chyba. Jediné, co je skutečně neethické, jsou příspěvky o ničem. Ale to je chyba těch serverů, že nedokáží zavést nějaký způsob moderace.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>