2. června 2006

Pokračování polemiky s Gogem

Gogo napsal: "Čekám, že bude tvrdit, že má pravdu, že skutečně JE blokovaný. To jistě ano, je v situaci dítěte, které se zamklo na záchodě, má klíč, ale na ostatní pokřikuje, že nemůže ven, že je zamknuté. Striktně vzato, má vlastně pravdu."

Přiznám se, že jeho textu ne zcela rozumím. Třeba by to chtělo Kapitána, jako autorisovaného vykladače. Oč šlo ve skutečnosti? Jezovec mne kdysi, aby kompesoval svou osobní frustraci (častý problém lidí ze Žumpy), zablokoval tak, že mému nicku přiřadil práva anonyma, tedy ač zaregistrován, pro systém jsem byl neregistrován. Rafinovaná pomsta.

Pak Jezovcovova frustrace postoupila dále a sekl se spravováním Sprchy úplně. Sprchu předal Pajoutovi a zjevně na půl huby. O tom, že jistí nepohodlní uživatelé jsou nakonfigurováni jako neuživatelé mu s nejvyšší pravděpodobností neřekl.

Nicméně Pajout se své nové funkce chopil s vehemencí. Vyhlásil všeobecnou amnestii, aniž by ji byl schopen technicky zajistit. Inu to není technik, který rozumí jen tvrdým faktům. Jezovec se zřejmě tiše smál a všichni byli happy: Pajout ze své velkorysosti, Jezovec z toho, že je lepší technik než Pajout, ostatní, že je amnestie, a má maličkost proto, že mám o pokušení méně něco na Žumpu psát.

Takže všem advokátům chudých děkuji za jejich nevyžádáné služby, ale opravdu není nutné, aby se Pajout v mé věci jakkoliv exponoval. Pajout napsal: "Jak jsem řekl - stačí, aby mi poslali mail, a já jim nastavím totéž, co ostatním," já odpovídám: ten e-mail nepošlu.

Updated.

28 komentářů:

 1. To je ta Čulíkova kletba. To už tady bylo. Vydávat restriktivní opatření za technický problém. Přitom je jasné každému, kdo má všech pět pohromadě, že je to nesmysl. Pajout nemusí nic vyhledávat. Zablokování se přece týká velké části z dřívějšího velice malého počtu uživatelů. Opravdu si na žádného z nich nepamatuje?

  S mrchařema je stále stejná legrace. Tímto způsobem maskují svoje podrazy i ty nejdůležitější úřady a nejvýznamnější politikové.

  OdpovědětSmazat
 2. pajoutovo sdělení ohledně uvolnění anonymů je rozhodně jasnější než Váš poslední odstavec. Pokud nechcete psát na Sprchu, tak nepište, ale tu možnost máte. A stěžovat si můžete jít třeba na lampárnu, což by dle mého nebylo špatné jméno pro Vás blog, kde se to stížnostmi na Vám učiněné strašlivé křivdy jen hemží.

  OdpovědětSmazat
 3. Díky za upozornění. Text jsem, doufám, projasnil.

  Pokud nechcete psát na Sprchu, tak nepište, ale tu možnost máte.
  O tom si dovolím s úspěchem pochybovat. Mohl bych třeba zkusit dát nějakému vašemu příspěvku jedničku. Uvidíme, zda to půjde. :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Petersi, s jedničkami mě nešetřte, myslete, že na tom stojí Rakousko. Zajisté víte, co pravil Švejk saniťáku Bočkovskému, když mu tento Rusín dával klystýr.

  OdpovědětSmazat
 5. Bohužel jimi šetřit musím, protože oba správci mají z rozhodnutí Sanhedrinu bžundu. Takže Vaši dobrou radu byste měl aplikovat sám na sobě, jako Andy: Přejmenujte Sanhedrin na Lampárnu.

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Zemane, já jsem to opět zkoušel a stejně jako včera se nemohu na Sprchu dostat, takže si myslím, že ta 'možnost' bude asi něčím podmíněná...

  (FYI, žádat o cokoliv p. Pajouta, který v minulosti bezdůvodně vyhrožoval hackerským útokem na Vrbu, pro mě není možnost)

  Žádné zvláštní kroky pro sebe ale kvůli přístupu na Sprchu nepožaduji, prostě jsem se nechal napálit původním oznámením, reakce na mé dva usmiřovací návrhy by zřejmě ani přímo na Sprše nebyla jiná a jinak na Sprchu psát neplánuji...

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Juchelko, s registrací na Sprchu Vám nemůže pomoci nikdo ze Sanhedrinu kromě pajouta či jezovce. Je to technická záležitost, kterou mohou, dík nastavení systemového programu, provést jen oni. No a přichází víkend, navíc v Česku volby. Pajout na Vaší žádost by Vám dle usnesení Sanhedrinu registraci umožnit měl, což opět dnes potvrdil, ale nemohu Vám sdělit kdy. Snad v průběhu nejbižšího pracovního týdne.

  Též se omlouvám, že nemohu ovlivnit, ba ani nechci ovlivňovat, Boutrose ve Vašem dlouhodobém osobním sporu, do kterého nechci být zavlékán. Vyřiďte si to mezi sebou, třeba stylem Macek-Rath.

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Zemane, děkuji za odpověď, ale zřejmě došlo k nedorozumění. Já jsem pouze poukazoval na chybu ve Vaši formulaci, nevyjadřoval jsem přání začít psát na Sprchu a už vůbec bych si nedovolil o něco žádat p. Pajouta, který chtěl v minulosti bezdůvodně škodit Vrbě a tedy, přeneseně, i mně...

  Rovněž, moje otázka o tom jak funguje 'reklamace' na Sprše byla všeobecná a netýkala se pouze Boutrose a Vás, i když si Vašeho názoru na tento vleklý spor cením. Zajímalo mě, jakým způsobem by se v systému, kde neexistuje jednoznačná výkonná hierarchie, zjednala náprava, v případě, že by si někdo zvenčí stěžoval na chování Sprchaře. Kteréhokoliv Sprchaře.

  Když jsem viděl, jak důrazně zde vystupujete v osobním sporu mezi p. Petersem a Andyo, napadlo mě, že Sprcha musí rovněž mít nějaký mechanismus, kterým se podobné incidenty řeší u vás. Silové buranství a la Macek-Rath podle mě není řešením, i když se to zdá být metoda, které vaše strana dává (na cizích serverech) přednost. Přeji hezký víkend!

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Juchelko, dnes Petersův blog nějak hapruje a tak jen krátce. Chtěl jsem toliko říci, že vyřešení sporu je v první řadě na Vás, ne na nějakém arbitrovi, který neexistuje a který by měl dle mého pramalé šance uspět. Zaregistroval jsem, že na smíru či nějaké nápravě, máte zájem Vy, ale ne Boutros. Též vinšuju příjemný víkend.

  OdpovědětSmazat
 10. A až se Boutros omluví p. Juchelkovi, omluvím se i já AndyOn. Amen.

  OdpovědětSmazat
 11. P. Petersi, Boutros se mi za nic nemusí omlouvat. Stačí aby přestal...

  OdpovědětSmazat
 12. Také jen krátce...

  "Chtěl jsem toliko říci, že vyřešení sporu je v první řadě na Vás, ne na nějakém arbitrovi, který neexistuje a který by měl dle mého pramalé šance uspět."

  No, v tom případě je vyřešení (zdejšího) sporu v prvé řadě na Andyo a p. Petersovi. Kde se tady vzalo najednou tolik neexistujících arbitrů?

  Raději toho nechme a zůstaňme u toho příjemného víkendu...

  OdpovědětSmazat
 13. To je přeci jasné, p. Juchelko: "Quod licet Iovi, non licet bovi."

  OdpovědětSmazat
 14. Tak nějak, Petersi. Jak vidno, máte zájem o onen "nepotřebný klasicismus antický". Píše se to tak dle Ottovy Encyklopedie?

  OdpovědětSmazat
 15. Náhodou to tam tak psáno je, pokud to nějaký brusič jazyka nezmodernizoval. Je to v hesle Plagiát z r. 1908 (který nepamatuje ani starý L. J. E. Kreutzfeld).

  OdpovědětSmazat
 16. ??? Co je tam psáno?

  Jinak byste, jako známý znalec všeho, měl vědět, že pravopisná reforma proběhla v roce 1902.

  OdpovědětSmazat
 17. No přece "klasicismus antický". Takže pravopisná reforma v r. 1902 již byla pomýlená?

  OdpovědětSmazat
 18. Zcela jistě. "Proč psát dvě, když stačí jedno?" Co je to za heslo?

  Jinak bůhví odkud to ukradli. V mém Ottovi zní heslo Plagiát úplně jinak.

  OdpovědětSmazat
 19. Aha. Tak to budou Dodatky (Ottův slovník naučný nové doby (1930-1943)). Nicméně k nim autorská práva stále trvají a AION CS, s.r.o. je nemá, je mi líto.

  OdpovědětSmazat
 20. Tak ten rok 1908 u hesla "Plagiát" v Ottově encyklopedii bude jasně plagiát z doby protektorátní, navíc s novodobým porušením práv auktorských. A vše začalo tím orwellovským heslem "Proč psát dvě, když stačí jedno" z r. 1902. Das sind die Konzen.

  OdpovědětSmazat
 21. Obávám se, že jste utrpěl horkem. Dejte si studený obklad, pak snad začnete opět mluvit souvisleji.

  OdpovědětSmazat
 22. Ba ne, dnes je tu, po předchozích vedrech, velmi příjemně a navíc se blíží páteční "happy hour", kterou mám moc rád. Díky Vámi zmíněné reformě pravopisu z r. 1902 jsem nalezl článek Pavla Kosatíka "Sen o jazyce", který Vy jistě znáte. Nebo ne? Původně byl článek otištěn v Týdnu, poté v CS Magazinu.

  OdpovědětSmazat
 23. Ano, jistě jsem ho četl. Mohl byste dát odkaz?

  OdpovědětSmazat
 24. Kosatíkův článek jsem nalezl jen jako "cache". Pro mě zajímavé čtení. Snad se Vám to zjeví: http://72.14.207.104/search?q=cache:7I0OHtw6T00J:www.cs-magazin.com/2004-03/view.php%3Farticle%3Darticles/cs0403103.htm+Sen+o+jazyce,+Kosat%C3%ADk&hl=en&gl=ca&ct=clnk&cd=1

  OdpovědětSmazat
 25. Tak ten jsem nečetl. Díky za něj!

  OdpovědětSmazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>