13. června 2006

Proč sledovat naše nepřátele?

Přečtěte si článek Bohumila Doležala a pochopíte.

9 komentářů:

 1. Slovům člověka, který si stále slintá na kravatu o "ruském imperialismu" za Brežněva, nepřikládám příliš velký význam.

  Že to současné postsovětské Rusko má v Česku díky aktivitám kommunistické KGB a StB zcela pod palcem, o tom vůbec nepochybuji. Ale že je to NATO, které se rozšiřuje směrem k jejich hranicím a nikolik naopak, to je taky fakt, který Doležalovi unikl.

  OdpovědětSmazat
 2. Ještě dodatek: nevidím nejmenší důvod (kromě zájmu nějakých těch obskurních "mezinárodních společenství", která bombardují Jugoslávii a podporují Israel s jeho vraždami rekreujících se civilistů) považovat postsovětské Rusko apriori za nepřítele.

  OdpovědětSmazat
 3. Mně ten Doležalův článek příjde dost zaujatý, zejména když do dnešního vztahu mezi Ruskem a Českem zamotá jeho oblíbenou sudetoněmeckou tématiku. Doufám, že se mi podaří nalézt ten původní rozhovor s Fedotovem v Právu, abych se dozvěděl, co vlastně řekl velvyslanec a ne jaký spin tomuto rozhovoru dá Bohumil Doležal. Každopádně jsem však rád, že Doležal a i Vy jste mě na tento rozhovor upozornili.

  OdpovědětSmazat
 4. Dovětek:

  Rozhovor Fedotova je k dohledání v archivu Práva, kam je nejprve třeba se registrovat. Rozhovor jsem si přečetl, není nezajímavý a týká se spíše ruské zahraniční politiky nežli rusko-českých vztahů. Dík tomu, že Fedotov byl náměstek ministra zahraničí Ruska, považoval bych ho za dobrý zdroj informací o ruské zahraniční politice (např. vztahy k NATO, organizaci GUAM, ruská účast ve WTO, vztah k Bělorusku a Íránu).

  Co z tohoto rozhovoru vydedukoval Bohumil Doležal mi příjde značně subjektivní. Tématiky rozhovoru se Doležalův pohled na Rusko dotýká jen okrajově.

  OdpovědětSmazat
 5. Jinými slovy: Doležal se chopil rozhovoru s Fedotovem jako nosiče k šíření svých(?) antiruských sentimentů...:-(

  OdpovědětSmazat
 6. Tak nějak, Vodníku. A ať píše Doležal o čemkoliv, nezapomene do toho zamotat odsun sudetských Němců. Asi tak jako E. Beneš, který během války v Londýně ve svých písemných a mluvených projevech na různá témata se vždy propracoval k Mnichovské konferenci.

  OdpovědětSmazat
 7. Vždycky si hrozně rád přečtu, co napíše o ruském imperialismu moderní verze poručíka Duba. I když pan Doležal by to dotáhl jistě aspoň na hejtmana.

  OdpovědětSmazat
 8. Zajimavy clanek:

  http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006070201

  Zajimava diskuze k clanku:

  http://www.dfens-cz.com/comment.php?akce=fullview&page=1&cisloclanku=2006070201

  Pokud LINK nefunguje,najdete clanek i diskuzi k nemu na serveru D-FENS WEBLOG:

  http://www.dfens-cz.com/

  Clanek: E-ZMRD .

  Myslím, ze stoji za precteni.

  OdpovědětSmazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>