5. června 2006

Zdivočelí pravičáci

Chcete-li přečíst, jak to vidí zdivočelí pravičáci, tj. Klan, přečtěte si článek na Sprše. Oni nejsou ani s to mentálně vnímat, jak někdo může volit Paroubka, ač jim to Kapitán či Gogo trpělivě vysvětlují. Inu, jak píše Vladimír Neckář na Vrbě, zdivočelí pravičáci by nejradši levicové voliče fackovali nebo zavírali do reservací. Přitom v Rožánkově Mimoni to dopadlo úplně stejně jako na Moravě. Je tedy třeba doplnit další znak Klanu: pragocentrismus.

Co bylo hlavní thematem těchto voleb pro pravicového voliče: zabránit vládě ČSSD podporované KSČM. Co bylo hlavní thematem těchto voleb pro levicového voliče: zabránit demontagi sociálního státu. Neuvěřitelné se stalo skutkem. Obojímu se podařilo zabránit.

Poznámka pro pako z Chebu: Pokud někdo nerozumí noetice, neznamená to, že nemůže rozumět politice. Pouze Boutros nerozumí nikdy ničemu.

Updated.

19 komentářů:

 1. U voličů ČSSD to nebylo tak jednoznačné: někteří se opravdu obávali, že by ODS demontovala sociální stát, ale mnozí měli obavu z jejího euroskepticismu a další si pamatovali, že doba její vlády nebylo rozhodně žádné bezkorupí, jak by se mohlo z kampaně zdát.

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, máte pravdu, i to sehrálo roli.

  OdpovědětVymazat
 3. Ono to bude složitější. Už teď všichni Dalíkové usilovně přemýšlí koho zkorumpovat. Bylo by srandovní, kdyby sociální demokracie zase získala na svojí stranu nějakého ožralu z pravice, ODS jednoho Hojdara a opět vyšla plichta.

  A nové volby samozřejmě nebudou. Je naprosto nemyslitelné, že by se ty prasečí ksichty vzdali mandátu jinak než pod pohrůžkou zastřelením.

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, přeci jen jsem optimista. Byť se korrupce jednoho zeleného se nabízí, věřím, že k tomu nedojde.

  OdpovědětVymazat
 5. Melouna ne. Ti si nebudou kazit slibnou kariéru.

  Když se mohli tři kusy zkurvit nad běžnou poslaneckou míru v době, kdy to bylo 101:99, tak proč by to nyní mělo být lepší? Vy nejste optimista ale utopista.

  OdpovědětVymazat
 6. Petersi, z Israele nemohu ceske politice moc rozumet, ale mam v Cesku nejake zname, a ti tvrdi, ze ne demontage, ale trosku vetsi utazeni sroubu v socialnim state by pry pomohlo rade jeho obeti.

  Jedna se o lumpenproletariat, ktery si na trhu konkuruje s nacerno pracujicimi Ukrajinci. Oni vysedavaji doma na podporach, protoze je nikdo kvuli vysokym socialnim odvodum nenajme, pry.

  Kdyz nahodou praci sezenou, po trech mesicich je zamestnavatel vetsinou vyhodi. To oni uz vedi a tak se koncem zkusebni doby vysedavaji v ordinacich (nic za tio nepolati, zdravotnictvi je zdarma)a hodi se na co nejdelsi dobu marod.

  Urcite snizeni socialnich odvodu, jista motivacni spoluucast na navstevu lekare, a k tomu nizsi dane neni pry nejaka demontage. Naopak by ten cesky lumpenproletariat nasel nejakou praci. Nevim, jen co rikali pratele z ceskych synagog.

  OdpovědětVymazat
 7. Ano, bohužel. Těch je sice necelých 10 %, ale jako po každých volbách, klíčí ve mně obava, že k volbám šli všichni a volili ČSSD nebo KSČM. Někteří možná dvakrát :-(

  OdpovědětVymazat
 8. Ja znam dokonce nektere, co volili ODS. Prave proto, ze je jim jasne, ze utazeny obojek vysokych socialnich odvodu je odsoudi jen k nedustojne a nuzne poloexistenci na socialnich davkach, kdy si ilegalne privydelavaji prave s temi Ukrajinci.

  OdpovědětVymazat
 9. Zajímal jsem se více o volby v Peru, ale přece jsem nemohl různé, většinou hysterické, diskuse o českých volbách přehlédnout.

  Zaujalo mě především to, že, ti čeští 'pravičáci', kteří nejvíc poukazovali na to, jak jsou voliči v Praze nejuvědomělejší, to ostatní je prý plebs, za který se je třeba stydět, byli před časem právě ti nějvětší zastánci toho, aby o osudu USA ve zdejších minulých volbách rozhodoval americký buranov a inteligentní populaci amerických měst by nejraději poslal na Kubu...

  OdpovědětVymazat
 10. Inu, co byste od takové lůzy jako jsou někteří čeští pravičáci v čele s Klanem čekal.

  OdpovědětVymazat
 11. Klan bych za pravicový nepovažoval, jedině snad v uvozovkách. Chybí pluralita názorů a sebereflexe... Je to ovšem v prvé řadě psychologický, ne politický fenomén...

  OdpovědětVymazat
 12. A četl jste jejich povolební orgie? Pokud toto není zdivočelá pravice, tak co?

  OdpovědětVymazat
 13. @Leon: To je spíš výjimečné, tak složité předvolební úvahy Češi zpravidla nejsou schopni. U této sociální skupiny bývá volba ODS nejčastěji motivována antikomunismem, ale počínaje volbami v r. 1998 lze říct, že jiná než sociální volba je ve výsledcích zastoupena jen nepatrně.

  Otázkou, exaktně a objektivně asi nezodpověditelnou, je, zda v letošních voblách došlo k masivnější recesi tohoto jevu, o němž byl dosud důvodný předpoklad, že již vymizel.

  OdpovědětVymazat
 14. Opravná poznámka (umístěná už i k jinému článku): Neckar je Vladimír, nikoli Václav.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>