6. června 2006

Jak to bylo se Sprchou po potopě

motto: "Zmapovat (resp. začít vůbec v hrubých rysech chápat) animozity toho společenství kolem Sprchy je úkol pro AI-aided singularitní post-lidi, ale tohle je opravdu památné i mimo kontext: konvergentní vývoj k Radku Hulánovi?" Malý čtenář

Zdá se, že Sprcha je po 4 letech své existence na Internetu konečně populární. Zdá se, že bych své vzpomínky na předpotopní Sprchu měl doplnit vzpomínkami na Sprchu po potopě.

Zpočátku se zdálo, že vše bude fungovat nádherně, že je možné vytvořit diskussní fórum, kde lidé diskutují ostře, ale bez trollingu. Scházeli jsme se dokonce i osobně. Jediný problém byl vztah tvrdého jádra a externistů. Na jednu stranu jsme externisty chtěli, na druhou stranu nám moc neseděli: Aha či Vladimír Neckář.

Rozpad Sprchy začal konfliktem mezi 2 vůdčími osobnostmi: Boutrosem a Vodníkem. Podle mého názoru ho způsobil Boutrosův trolling. Vodník se naštval a ze Sprchy odešel. Byla to citelná ztráta, asi jako když Tomáš Pecina opustil Britské listy.

Místo Vodníka přišel Magnus Maximus, akvisice Michaely. Ačkoliv byl fine, diskusse stavěl do více konfrontační atmosféry, a to mnoha Otcům Zakladatelům Sprchy II nebylo po chuti, zejména p. Zemanovi.

Po Vodníkovi si Boutros našel další oběť: Husitu. I jeho trolloval tak, že mu bouchly saze. Ale Husita se nedal a vyhlásil Boutrosovi boj. Na jeho stranu se přidal Ivan, Vladimír Neckář, nově příchozí p. Juchelka a má maličkost. V závěrečné bitvě o známkování Husita a jeho kamarádi prohráli a Jezovec je ze Sprchy vyhodil. P. Juchelka pro ně založil Vrbu. Na podzim 2005 proběhla přestřelka mezi Sprchou a Vrbou, jejíž jsem byl aktivním účastníkem. Utichla do chladného příměří, nicméně dle mého názoru je Sprcha nyní ve stavu klinické smrti. Její kommunita se rozpadla na dvě části, což ji velice oslabilo. Občas na Sprchu zabloudí nějaký externista, ale moc dlouho se nezdrží.

Updated.

16 komentářů:

 1. Jen dalsi pokus rozproudit zde alespon nejakou diskuzi.

  OdpovědětSmazat
 2. Nemusíte tomu věřit, ale o diskussi mi opravdu nejde. Cílem jsou zajímavé texty pro čtenáře, nikoliv pro trolly Vašeho typu.

  OdpovědětSmazat
 3. Nikdy jsem jako vůdčí osobnost nevnímal ani sebe ani Boutrose. Boutros byl svého druhu manažer-koordinátor obnovování Sprchy. Ale v diskusích jsem nikoho nevnímal jako "vůdčí osobnost", ani Klabačku, který k tomu měl IMHO nejblíž.

  Myslím, že samotné "naštvání" by k mému odchodu ze Sprchy nestačilo - naštván jsem byl už poměrně dlouho. Šlo o to, že v závěrečné fasi mi Klan a najmě Boutros prakticky znemožnili normální diskusi.

  OdpovědětSmazat
 4. Ano, byl to z Boutrosovy strany čistý trolling.

  OdpovědětSmazat
 5. Petersi, můžete už psát na Sprchu?

  OdpovědětSmazat
 6. Vymazal jsem Maxův trolling. Kromě toho narážel na mé dva návraty na Sprchu:

  1. byl na výslovné lákání p. Zemana.
  2. byl kvůli podstatným věcem: pomluvy od Tomáše + rozhodnutí o starém článku.

  Doufám, že podobné okolnosti již nikdy nenastanou. Případ č. 1 předem vylučuji. U druhého si dávám výhradu "never say never", i když trolling člověka, který se nedokáže vyrovnat s tím, že ho opustila žena, a proto kope kolem sebe, tak ten do výhrady nepočítám.

  OdpovědětSmazat
 7. Max si zakládá na těchto věcech: mě například neustále přesvědčuje, že jsem se tam vracel navzdory vyhlášením o svém odchodu; jednou za to dostal pár pětek od Klanu.

  Ještě poznámka: Neckar je Vladimír, nikoli Václav.

  OdpovědětSmazat
 8. To Vodníka přesvědčovat může, ale nic mu to nebude platné. Horší by bylo, kdyby své přesvědčování podložil odkazy, které by dokazovaly, že má pravdu.

  Ale ani to by Vodníka nepřesvědčilo, Vodník je totiž "svůj". :))))))

  OdpovědětSmazat
 9. Maxi, jako flamer jste se už narodil, nebo jste k tomu přišel po nějakém úrazu, stejně jako Petr Maule?

  OdpovědětSmazat
 10. Ano, to je ten Klanem opětkovaný komentář. Mohl bych se mu věnovat bod po bodu, co je to tam za nesmysly, ale ptám se: stojí mi bonzák a ti, co mu věří, za to?

  Nestojí. Mám řadu smysluplnějších aktivit, kterým ten čas věnuji.

  OdpovědětSmazat
 11. Také si myslím. Trolly je třeba mazat, i když zrovna tenhle Maxův kommentář bych zde nechal, protože jak znám udavače Maxe, tak by ho sem natapetoval znovu.

  OdpovědětSmazat
 12. Maxi, jako flamer jste se už narodil, nebo jste k tomu přišel po nějakém úrazu, stejně jako Petr Maule?

  Logika argumentace na úrovni žáka zvláštní školy, ale i těm chytřejším tam by muselo být jasné, že tenhle štěk bez argumentů je na úrovni láčkovce s roztroušenou nervovou soustavou. :)

  OdpovědětSmazat
 13. Ne, opravdu to nestojí za to, ještě více se znemožnit vyvracením naprosto jasných důkazů, na které odkazují linky v tom Maxově komentáři. :)

  OdpovědětSmazat
 14. Díky. Je vidět, že na jednoduchou otázku odpovědět neumíte. Q. E. D.

  OdpovědětSmazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>