9. června 2006

Neprostupnost mezi médii a politikou

Příliš neplatí, jak o tom svědčí osud George Stephanopoula.

31 komentářů:

 1. Co s ním má být, že píšete o jeho osudu? Máte na mysli to, že byl politikem v Clintonově vládě a nyní se často objevuje v TV? Já ho znám akorát z TV, kde mi připadá inteligentní a sympatický. Ale asi Vám, jako obvykle, nerozumím.

  OdpovědětSmazat
 2. Nejen objevuje, ale též dokonce moderuje prestižní pořad This Week with George Stephanopoulos na ABC. Aneb z PR do TV.

  OdpovědětSmazat
 3. sancta simplicita...

  Podle ktereho klice je ze stovek podobnych pripadu vybran prave tenhle jeden? Ani ne prilis reprezentativni?

  Nahled na pahylovite pseudoencyklopedicke "seznamy" na domaci webpage autora vysvetli mnohe.
  S minimem znalosti natropit maximum hluku...

  OdpovědětSmazat
 4. No, znáte významnějšího moderátora, který přišel z politiky? Sem s ním. Rád se nechám poučit.

  OdpovědětSmazat
 5. Proč by Stephanopoulos nemohl být moderátorem? Co má dle Vás dělat, aby nebyl osoudový?

  Máte možnost se podívat třeba na CNN? Tam těch bývalých politiků coby současných mediálních komentátorů byste viděl spoustu, včetně např. Kissingera a Brzezinského.

  OdpovědětSmazat
 6. Já to zase tolik nekritisuji, jen zpochybňuji údajnou čínskou zeď.

  Proč se tak točíte na slovu "osud"?

  Nemám, neboť nemám TV. No, Kissinger a Brzezinski přeci dělají jiné typy pořadů než Stephanopoulos. Oni jsou v TV pro své bývalé engegement v politice, nikoliv navzdory němu jako Stephanopoulos.

  OdpovědětSmazat
 7. Zajisté, že Kissinger a Brzezinski vystupují v jiných programech nežli Stephanopoulos. Vyjadřují však své názory k současné politické situaci. Podobně asi činí, v jiném typu pořadu, Stephanopoulos. Jeho moderování na ABC neznám, ale povětšinou mi připadá, že to, co říká má hlavu a patu. Vašemu pro a navzdory, malheureusement, moc nerozumím. Stephanopoulos je též znám dík své předchozí politické činnosti.

  OdpovědětSmazat
 8. No, Kissinger a Brzezinski tam jsou jako političtí vysloužilci. Proto diváky jejich názory zajímají, ale spíše než pouhé názory jejich hodnocení z posice zkušeného politického praktika. Naproti tomu Stephanopoulos by měl být neutrální, své politické názory nepresentovat.

  OdpovědětSmazat
 9. ...kdežto jiní politikové jsou do TV pozýváni pouze jako hosté...

  OdpovědětSmazat
 10. No, na media by měla být jiná měřítka než na jiné podnikání.

  OdpovědětSmazat
 11. Jak víte, jaké názory má Stephanopoulos, když nevlastníte tu bednu? Pokud vím Stephanopoulos interviewoval čelné politiky Bushovy vlády, kterým zřejmě nevadilo, že není neutrální, ba ani nesdílí jejich politické názory. Nechme toho, já jeho program na ABC neznám a Vy asi též ne, tak bych toto téma přenechal někomu lépe informovanějšímu, případně tomu koňovi s větší hlavou.

  OdpovědětSmazat
 12. Jaké názory asi může mít, když dělal PR Clintonovi? V USA, pokud vím, lidé své politické názory nemění jako ponožky.

  Ano, do celostátní TV asi ani v USA nechodíte každý den. Co jiného jim zbývalo.

  BTW, mohl byste upřesnit to engagement Kissingera a Brzezinského na CNN?

  OdpovědětSmazat
 13. To také jsou - Stephanopoulosova činnost je v TV vidět, o tom, co ze svého působení ve vládě zneužil nebo využil třeba Chenney můžeme jen spekulovat...

  Nehledě k tomu, že podobnými 'problémy' se zde nikdo nezabývá. Americká média nepořebují zaměstnávat 'Stephanopoulose', aby si vysloužila zaslouženou kritiku - jejich korupce je již dávno završena na všech úrovních, včetně daleko horších konfliktů zájmů...

  OdpovědětSmazat
 14. Vidím to opačně. Podle mne má být moderátor nezávislý. Na druhé straně, pokud člověk musí odejít z politiky, nečím se živit musí.

  OdpovědětSmazat
 15. Žádný moderátor v USA není 'nezávislý', vše je podřízeno ratings a světovému židovstvu... ; )

  OdpovědětSmazat
 16. Larry King je jiný typ pořadu, než má Stephanopoulos, je to entertainment a pokud si z Kingových interview divák odnese nějakou vážnější informaci, je to většinou náhodou...

  Má ale určitě v rámci CNN jistou nezávislost, zřejmě právě proto, že jeho pořady měly vždy velmi vysoké ratings... Larry dnes určitě je nezávislý hlavně finančně, což se o těch začínajících modrátorech asi říct nedá... Ale dost již pitomé televize! ; )

  OdpovědětSmazat
 17. Kissinger a Brzezinski jsou častými účastníky pořadu CNN "Late Edition with Wolf Blitzer". Stačí Vám to? Není to špatně dělaný dvouhodinnový, zdůrazňuji proestablishmentový a řekl bych i probushovský, program. Ale mediálně na úrovni a informativní.

  Na CNN to běží každou neděli od 11 a.m. do 1 p.m. Blitzer tam má nejen dva vysloužilé americké čelné politiky, ale další, často i zahraniční hosty.

  OdpovědětSmazat
 18. Nejhorsi na tom vasem nadseni je skutecnost, ze CNN je vyrazne levicova (proti-Bushovi, anti-american) televize. I takovy flip-flop jako je Senator John McCain je nazval CNN - Communist News Network. Ve sledovanosti jsou uplne posledni - skoro nikdo se na ne nediva.

  OdpovědětSmazat
 19. CNN je vyrazne levicova (proti-Bushovi, anti-american) televize.

  To mi říkal jeden můj známý v Praze též, i když anglicky moc neumí a CNN nesleduje. Mohla snad být levicová před lety, ale již delší dobu mi taková nepřipadá. Asi nám sem do Kanady fedrují probushovskou verzi, aby nás oblbli.

  OdpovědětSmazat
 20. Tomu kdo voli Liberal Party urcite CNN moc levicova nepripada :-)

  OdpovědětSmazat
 21. Pane Petr, koukam, ze zneuzivate,m ze zlynchovanec odesel na vikend a uz vas nemaze. Jinak vy asi zijete v nejake virtualni Americe. Tony Snow je totiz z Fox News, nikoliv z Fox TV. Tu mame i u nas v Israeli, takze to moc dobre vim. Na tento job by se do Bushovy administrativy lepe hodil nezavisly journalista Sean Hannity.

  OdpovědětSmazat
 22. Liberal má v Kanadě poněkud jiný význam nežli v USA. Když tak bystře víte, koho jsem volil, měl jste správně napsat NDP, ti jsou hodně nalevo od liberálů a jsou zastoupeni v ottawském parlamentu, na rozdíl od Communist Party of Canada. Ale i ty jste pochopitelně mohl zmínit.

  OdpovědětSmazat
 23. Omluva prijata, ale at uz se to neopakuje. Mala napoveda - Fox News, to je pravda, Fox TV, to je fikce. To je jako kdybyste rikal, ze Bushova tiskoveho mluvciho dela Homer Simpson, ten taky dela na Fox TV.

  Nemejte strach, on Vas odsud zlynchovanec zase v pondeli vymete. Za penize danovych poplatniku.

  Jinak ja se jmenuji KREUTZFELD nikoliv KROJCFELD.

  OdpovědětSmazat
 24. mi kamaradi v schule rikaji, ze k mladsim nemusim byt zas tak uctivy. Uz mam taky par krizku na krku, tak chodim o shabesu kvetchovat a noshovat s kamarady z Mossadu a pametniky z Sestidenni valky. Maji tam vedle schule moc dobre deli, chopped liver to die for a ty gefilte fish? Ech, ani mi nemluvej...

  Asi pro mne budou furt krojcfeld, krojcfeld

  OdpovědětSmazat
 25. Hmmm, koukam, ze s odchodem pana Zlynchovance dorazil plny trollbus vikendaru. Tak bit Zidy se vam zachtelo? Vy cucaku, ja jsem mel fousy jako ZZ Top kdyz vy jste jeste sral do plenek.

  OdpovědětSmazat
 26. O kus výše je další Rossuv článek, opět prodchnutý takovou tou humanistickou antikommunisticckou člověčinou - jak to jen Ross umí - a vy tu trollujete jak nějací zpovykaní haisellowé. Že vám, dědci, není stydno, to je ňějakej příklad mladejm!!!

  OdpovědětSmazat
 27. Oy vey, krojcfeld uz i voni berou ty zlynchovany definice vazne? A sou nakazenej tou paranojou jak horeckou vod hiner? Dyt voni sou, krojcfeld, muj shvesterkind, to nevidej?

  ZZ top, rikaj? Ja mel fousy, dyz Moving Sidewalks bez fousu predskokanovali parasutistovi z 101. divize, voni khokhem boytshik ...

  OdpovědětSmazat
 28. Pane Maule, když už se neuměle pokoušíte o latinu, tak "svatá prostoto" je "sancta simplicitas". Jednou se ta chyba dá tolerovat, ale když to opakujete ustavičně . . .

  OdpovědětSmazat

Kursiva: <i></i>
Tučné písmo: <b></b>
Uvozovky: „“
Odkaz: <a href = ""></a>